2019’un en iyi WordPress eklentileri

Sitenizin her zamankinden daha iyi görünmesi ve performans göstermesi için en iyi WordPress eklentilerini kullanın

WordPress kendi blogunuzu, portföyünüzü veya e-ticaret sitenizi oluşturmak için harika bir platformdur. Profesyonel görünümlü bir site oluşturmanıza ve performansını izlemenize yardımcı olacak araçlarla doludur ve yeni özellikler eklemek için WordPress eklentilerini yükleyerek daha da iyi hale getirebilirsiniz.

Bazı WordPress eklentileri ücretsizdir, diğerleri ise uygun fiyat etiketli premium ürünlerdir. Panonuzdan erişilebilen WordPress’in kendi Eklenti Dizini’ni kullanarak ücretsiz eklentiler bulabilirsiniz. Ücretli eklentiler, eklentiler menüsünden Yeni Ekle seçeneğini kullanarak yüklenebilir.

Üçüncü taraf eklentilerini yalnızca sitenizi WordPress.org’daki yazılımı kullanarak barındırıyorsanız yükleyebilirsiniz. Siteniz WordPress.com’da barındırılıyorsa, bir eklenti menünüz olmaz.

1. Yoast SEO

Arama optimizasyonu konusunda ciddiyseniz, ileri seviyelere ulaşmak için Yoast kullanın

Yoast SEO ile ilgili görsel sonucu

Yoast SEO, sayfalarınızın içeriğini, resimlerini, başlıklarını, meta açıklamalarını ve anahtar kelimelerini optimize etmenize yardımcı olmak için gerçek zamanlı sayfa analizi sunan bir WordPress eklentisidir. Eklentiyi Google’a bir sayfayı veya bir sayfa dizinini dizine eklememesini söylemek için de kullanabilirsiniz. Ve hatta kopyanızın okunabilirliğini analiz eder; örneğin, geçiş sözcükleri veya alt başlıklar kullanıp kullanmadığınızı, cümlelerinizin ve paragraflarınızın uzunluğunu kontrol eder.

URL’leri otomatik olarak oluşturmak için Yoast SEO’yu da kullanabilirsiniz (bu nedenle Google tarafından yinelenen içerik nedeniyle cezalandırılmazsınız), okunabilir XML site haritaları oluşturabilir ve daha küçük detaylar üzerinde daha iyi kontrol elde edebilirsiniz. Yoast SEO’nun premium sürümü daha gelişmiş özellikler sunar, ancak ücretsiz eklenti bile sitenizin sıralamasında gerçek bir fark yaratmanıza yardımcı olabilir.

2. WP-Rocket

Sitenizi hızlandırmak ister misiniz? Önbellek eklentisi bulunan WP-Rocket sitenizin en iyi arkadaşı olabilir

WP Rocket, tek bir site için yıllık lisans için 49 ABD Doları’ndan başlar. Kulağa çok gelebilir – özellikle ücretsiz önbellek eklentileri olduğunda – ama bu gerçekten ödediğiniz parayı alabileceğiniz birinci sınıf bir ürün.

Kurulumu çok kolaydır ve sadece birkaç dakika içinde kurulabilir ve yapılandırılabilir. Sayfa önbelleğe alma işlemi derhal etkinleştirilir ve bunun sonucunda sitenize anında bir hız artışı sağlamalısınız. Ayrıca, bu WordPress eklentisinin tarayıcısı önbelleği yüklemek için yapılan bir ziyareti taklit ettiği için web sitenizin arama motorları tarafından endekslenmesi anında iyileştirilir.

Ayrıca, 690.000’den fazla WordPress web sitesinde kullanılan WP Rocket, sitenizdeki resimlerin yalnızca ziyaretçiniz sayfayı aşağı kaydırırken yüklenmesini sağlar ve HTML, JavaScript ve CSS dosyalarınızın ağırlığını minyatürle düşürür, bu da yükleme sürenizi daha da iyileştirir. Ayrıca, birinci sınıf bir ürün olması, düzenli güncellemeler ve mükemmel müşteri desteği alacağınız anlamına gelir.

3. Gravity Forms

WordPress siteniz için bir iletişim formuna ihtiyacınız varsa, Gravity Forms idealdir.

Gravity Forms ile ilgili görsel sonucu

Halen bir milyondan fazla site tarafından kullanılmakta olan Gravity Forms, teknik bilgi gerektirmeden hızlı ve kolay bir şekilde, iletişim formları oluşturmanıza izin veren bir WordPress eklentisidir.

Kullanıcı dostu bir düzenleyici eklemek istediğiniz alanları seçmenizi, seçeneklerinizi yapılandırmanızı ve ardından formları WordPress sitenize gömmenizi ister. İsterseniz, formunuzu birden fazla sayfaya ayırabilir ve kullanıcıların bu süreçte ne kadar ileri gittiklerini bilmelerini sağlayan bir ilerleme çubuğu gösterebilirsiniz. Ayrıca, bir HubSpot eklenti entegrasyonu vardır.

Formları belirli zamanlarda görünecek ve kaybolacak şekilde de zamanlayabilirsiniz; fiyatlandırma alanları ile sipariş formları oluşturmak; ve hatta sitenizde kullanıcı tarafından oluşturulan WordPress gönderilerini oluşturan bir form oluşturabilirsiniz.

4. Google Analytics Dashboard

Sitenizi kaç kişinin ziyaret ettiğini, nereli olduklarını ve her sayfada ne kadar süre kaldıklarını öğrenmek için bu eklentiyi kullanın.

google analytics dashboard for wp ile ilgili görsel sonucu

Bu güçlü, ücretsiz WordPress eklentisi, sitenizi ziyaret edenleri Google Analytics’in izleme kodunu kullanarak izlemenizi ve WordPress kurulumunuzdaki temel istatistikleri görüntülemenizi sağlar. WordPress için Google Analytics Dashboard’u kullanarak, sitenin bir bütün olarak performansının yanı sıra tek tek sayfaların ve yayınların performansıyla ilgili bir dizi performans raporu oluşturmak için kullanabilirsiniz ve geri aldığınız bilgiler tamamen özelleştirilebilir.

Bu WordPress eklentisi, çok siteli ağ kurulumlarıyla tamamen uyumludur, Google AdWords ile bütünleşir, böylece reklamlarınızın ne kadar iyi dönüşüm sağladığını izleyebilir ve AdSense’i destekleyebilir, böylece hangi yayınların veya sayfaların en fazla gelir elde ettiğini hesaplayabilirsiniz. Bu eklentiyi kullanmadan önce (ücretsiz) bir Google Analytics hesabı açmanız gerektiğini unutmayın.

5. WooCommerce

E-ticaret siteleri için popüler olan ücretsiz bir WordPress eklentisi

WooCommerce WordPress eklentisi şu anda çevrimiçi mağazaların% 30’undan fazlasını sunmaktadır. İlk kez 2011 yılında piyasaya sürüldü, 2015 yılında Automattic (WordPress.com’un arkasındaki şirket) tarafından satın alındı, bu nedenle gelecekteki gelişimi açıkça emin ellerde.

WooCommerce’in standart ve ücretsiz sürümü nakliye ve vergi maliyetlerini hesaplayabilir ve büyük kredi kartlarını, PayPal’ı, banka havalelerini ve teslimatta nakit kabul etme kabiliyetini sunar. Envanterinizi takip etmenize yardımcı olacak çok yetenekli bazı stok yönetimi araçları da bulunmaktadır.

WooCommerce’ın birinci sınıf sürümü, bir ödeme ve e-postalar için bir eklenti gibi daha gelişmiş araçlarla birlikte gelir. WooCommerce’in işlevselliğini daha da genişletmek için de yüzlerce eklenti ve tema var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir