3D yazıcılar ultra hızlı interneti daha ucuz hale getirebilir

Araştırmacılar, 3D baskı için bir başka son teknoloji kullanım alanı bulmuşlar, yani elyaf yapmak için optik silika preformları oluşturmak, üretimlerini basitleştirmek ve üretim maliyetlerini önemli ölçüde azaldı.

Elbette, optik fiberler, ultra hızlı internet altyapısının altyapısı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birçok kullanım alanına sahiptir. Dolayısıyla imalat tarafında elde edilebilecek herhangi bir tasarruf, hızlı bağlantıların devreye alınmasına ve tüketiciye gelince fiyatlarının durumuna yardımcı olacaktır.

Bu özel proje, Sydney’deki Teknoloji ÜniversitesiGaller Üniversitesi ve Çin’deki Harbin Mühendislik Üniversitesi ve Yanshan Üniversitesi dahil olmak üzere, dünya genelinde birçok üniversiteden çizilmiş araştırma ekipleri arasında bir işbirliğidir.

The Engineer’ın rapor ettiği gibi, Sidney merkezli ekibine başkanlık eden John Canning, “Silika optik fiberin üretilmesi, elyafın çekirdeğinin veya göbeklerinin tam olarak merkezlenmesini gerektiren torna tezgahındaki emek yoğun iplikçilik işlemini gerektirir.”

“İlave üretim [3D baskı] ile, elyaf geometrisinin ortalanmasına gerek yoktur. Bu, elyaf tasarımındaki en büyük kısıtlamalardan birini ortadan kaldırıyor ve elyaf üretiminin maliyetini büyük ölçüde azaltıyor. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir