Alex Kidd in Miracle World DX incelemesi

Yeni inceleme konuğumuz Alex Kidd in Miracle World DX. Geliştirici tarafında Jankenteam ve Merge Games bulunan oyunun yayıncı tarafında yine Merge Games bulunuyor.

Alex Kidd bildiğiniz gibi Sega’nın Alex Kidd video oyunu serisinin ana karakteri. Hatta oldukça eski bir seri. İlk Alex Kidd oyunu Alex Kidd in Miracle World ismi ile 1986 yılında çıkmıştı. 1990 yılı da dahil olmak üzere bu süreçte birçok Alex Kidd oyunu oyuncuların karşısına çıkmıştı.

Bugün inceleyeceğimiz oyun ise Alex Kidd in Miracle World DX. Yani Alex Kidd piyasaya geri döndü. Bilmeyenler için oyuna tür olarak aksiyon, platform ve arcade diyebiliriz. Biz oyunun Playstation sürümünü test ettik. Xbox, PC hatta Switch sürümleri de bulunuyor.

Yeni grafikler ve güncellenmiş müzikler barındıran oyun eski oyuncularını unutmamış olacak ki Retro oynamak isteyenler için bir Retro Modu bulunuyor. Bu modu açmak istediğiniz de sadece joystick’den R2’ye basarak bunu yapabiliyorsunuz . Ek olarak Boss Rush Modu’da oyun içerisinde mevcut.

Oyunu ilk açtığımız oyun galiba Japonca olarak açıldı. Bu bir hata mı? Yoksa bilerek mi böyle bırakıldı? Bilmiyorum ama ayarlardan oyun dilini İngilizce’ye çevirmek zor olmadı. Ancak yine de 9-10 farklı dil destekleyen bir oyunun Türkçe dil desteklemesini de isterdik.

Genel olarak baktığımızda eğer bir Alex Kidd hayranıysanız, nostalji yapmak istiyorsanız yada platform aksiyon oyunları seviyorsanız bu oyunu incelemeniz faydalı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir