Android cihazınızda yeni bir Google hesabı nasıl oluşturulur?

Google hesabı oluşturmak çok kolay. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Telaşa gerek yok! Nasıl sorunsuz bir Google hesabı oluşturacağınız aşağıda sizin için açıkladık.

Bir Google hesabına sahip olmak için en az 13 yaşında ve kredi kartı eklemek için 18 yaşında olması gerektiğini unutmayın. Neden hesabınıza bir kredi kartı eklemek istersiniz? Play Store’dan uygulama ve oyun satın almak, Play Müzik’e abone olmak ve Google’ın sunduğu diğer hizmetler için ödeme yapmak için kullanabilirsiniz.

Ancak Google’ın hizmetlerinin çoğu (Gmail, Google Dokümanlar, Drive ve Fotoğraflar dahil) ücretsiz olduğu için kredi kartı eklemek isteğe bağlıdır ve kapsam dışında kalmayı seçmek sorun olmayacaktır.

Yeni bir Google hesabı oluşturmak yalnızca birkaç dakika sürer. Android cihazınızı alın, Ayarlar’ı açın ve “Hesaplar” seçeneğini belirleyin. Bir sonraki adım, ekranınızın altındaki “Hesap Ekle” ye hafifçe dokunun ve “Google”seçeneğini seçin.

Google hesabınızda oturum açabileceğiniz veya yeni bir hesap oluşturabileceğiniz bir sayfa görünecektir. “Diğer seçenekler” i seçin ve ardından “Hesap oluştur” a dokunun. Bunu yaptıktan sonra kişisel bilgilerinizi girerek, bir kullanıcı adı ve şifre seçerek ve Google’ın hizmet şartlarını kabul ederek işlemi tamamlayarak ekrandaki talimatları izleyin.

Adım adım talimatlar:

  1. Cihazınızın Ayarlarına gidin.
  2. Aşağı kaydırın ve “Hesaplar” seçeneğine dokunun.
  3. Ekranınızın altındaki “Hesap ekle” seçeneğine hafifçe vurun.
  4. “Google” ı seçin.
  5. “Diğer seçenekler” i seçin.
  6. “Hesap oluştur” üzerine dokunun.
  7. Kişisel bilgilerinizi girerek, bir kullanıcı adı vb. Seçerek ekrandaki talimatları izleyin.
  8. Google hesabınızı oluşturmak için “Kabul Ediyorum” düğmesine hafifçe vurun.

Bu talimatları izlediyseniz, artık bir Google hesabını nasıl oluşturacağınızı biliyorsunuz demektir. Daha da iyisi, şimdi kaydolmalısınız! Artık çevrimiçi belgeler oluşturabilire-posta gönderebilirfotoğraflarınızı bulutta depolayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Tüm bu hizmetler Android cihazınız ve PC üzerinden kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir