Android için en iyi kamera uygulamaları (Temmuz 2019)

Önceki haberlerimizde iOS için en iyi kamera uygulamalarından bahsetmiştik. Tabii ki Android kullanıcılarını da unutmadık. Bu listemizde hali hazırda bulunan uygulamalar içerisindeki en iyi 5 kamera uygulamasını siz değerli okurlarımız için değerlendireceğiz. Bu yazıya eklediğimiz uygulamalarda, uygulamanın sağladığı özelliklerin yanı sıra güncel olmaları ve güncellenme sıklıklarını da göz önüne aldık.

1- Google Camera

Eğer çektiğiniz Google’ın Android işletim sistemli kameralar üzerindeki yeniliklerinden en hızlı şekilde haberdar olmak istiyorsanız Google Camera tam size göre. Kullanıcılarına inanılmaz keskin çekimler sunan bu uygulamada ayrıca HDR+ ve Video stabilizasyonu gibi özellikler de bulunuyor. Ancak bu uygulamayı Google Play Store‘dan indirmek istiyorsanız Nexus ya da Google Pixel serisi telefonlarından birine sahip olmanız gerekiyor.

 

2- Camera Zoom FX

Camera Zoom FX, kullanıcılarına özellikler ve ayarlarla dolu kullanımı kolay arayüz sunuyor. Uygulamada sesle etkinleşen, çoklu çekim ve ya zamanla ayarlanan gibi bir çok çekim modu mevcut. ISO, HDR, parlaklık, doygunluk, donanım düğmesi kontrolleri, kompozisyon kaplamaları ve daha fazlası için başka ayarlar da yine bu uygulamada içinde mevcut. Bu uygulama aynı zamanda renk dönüşümleri, tilt-shift ve daha fazlası gibi efektleri uygulamak için fotoğraf düzenleme araçlarını da kullanıcılarına sunuyor. Bunlar çekim sonrası veya sonraki işlemler sırasında gerçek zamanlı olarak görüntülenebilir. Uygulama, RAW dosya formatları desteği ve cihazın desteklediği Camera2 API manuel kamera kontrolleri gibi özellikler eklemeye devam ediyor. Uygulamanın 3.99$ gibi bir fiyatı mevcut.

 

3- Camera MX

Camera MX ücretsiz (ve iyi) bir kamera uygulamasıdır. Özel efektler ve düzenleme araçları ile birlikte gelen kamera uygulaması, Kamera arayüzü, odaklama, yakınlaştırma, zamanlayıcı ve filtreler, kaplamalar ve çerçevelerle dolu bir FX menüsü ile birlikte kullanıcılara sunulur. Ayrıca, fotoğraflara ve videolara gerçek zamanlı olarak uygulanabilen ve önizlenebilen birçok fotoğraf efektini de yine bu uygulama içerisinde bulabilirsiniz. Camera MX ayrıca galeride beyaz dengesi, kontrast, düzeltme ve diğer seçenekler için güçlü düzenleme araçları içerir.

 

4- Moment Pro

iOS listemizde de bulunan Moment Pro kamera uygulaması her iki listeye de koymamız gereken gerçekten iyi bir kamera uygulaması. Normalde firma bir kamera aksesuarları ürettiği halde, kamera uygulamaları dünyasına çok sıkı bir giriş yaptı. iOS‘ta sunduğu özelliklerin tümünü Android içinde sunan kamerada fotoğrafınızı tam olarak manuel kontrol edebilirsiniz. Odaklanma, renklendirme, soldurma gibi manuel olarak kontrol edilebilen özelliklerinin yanında stickerlar, imojiler ve daha bir çok fotoğraf özelleştirici araç ile bizlere güzel bir deneyim sunuyor. Ayrıca Goggle Pixel telefonunuz varsa HDR+ çekim olanağına da sahip olan uygulamanın mağazadaki fiyatı 2.99$

 

5- VSCO

Sosyal medya fotoğrafçılığı yerine daha profesyonel bir fotoğrafçılık deneyimi yaşamayı istiyorsanız VSCO tam size göre. Bu kamera uygulamasında görüntüye analog film efektleri eklenirken, kullanıcının manuel olarak kullanabileceği ten tonlaması, derinlik katma, keskinlik katma gibi özelliklerde mevcut olarak bulunuyor. Bu uygulamada aynı zamanda belirli film türlerini özelliklerini taklit eden video düzenleme ve Film X ön ayarları gibi daha gelişmiş araçlar içeren bir abonelik sistemi olan VSCO X‘te bulunuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir