Apex Legends, mobil oyunun sonunda ne zaman çıkacağını açıkladı

Battle royale oyunu olan Apex Legends, Şubat ayında Fortnite’i geçmek için ücretsiz bir alternatif olarak başlatıldı. Oyun büyük bir başarıydı, ancak popülaritesi yükselişi önümüzdeki aylarda daha istikrarlı bir kaynamaya daldı. Mayıs ayında EA, üç aylık kazancının bir parçası olarak, oyunu çok az bilgi vermesine rağmen oyunu mobil cihazlarda yayınlayacağını açıkladı. Şimdi şirket bir zaman çerçevesi ile geri döndü.
Mayıs ayında, EA, Apex Legends’in şirket için tamamen yeni olan çok sayıda oyuncuya çektiğini açıkladı. Başarının ışığında EA, Apex Legends için “uzun vadeli canlı hizmet” sağlayacağına söz verdi; bu, ilk sezondan daha güçlü olan gelecekteki Battle Pass içeriğini de içerdi.

Diğer şeylerin yanı sıra, şirket, oyunu Çin’e getirme görüşmelerinde olduğunu ve aynı zamanda onu mobil bir oyun olarak başlatmaya çalıştığını da ortaya çıkardı. Bu plan o zamandan beri sağlamlaştı ve taraftarlar sonunda akıllı telefonlar ve tabletlerde Apex Efsaneleri’nin bir sürümünü elde etmeyi bekleyebilirler.

En son güncellemede, EA CEO’su Andrew Wilson, Apex Legends’ın mobil versiyonunun şirketin 2021 mali yılına kadar satışa sunulmayacağını, bunun da 1 Ekim 2020’den sonra bir süre düşeceği anlamına geldiğini söyledi. EA’nın Apex Legends’ı cep telefonuna getirmesi şaşırtıcı değil, ancak giderek kalabalık bir pazara giriyor olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir