Bilgisayar korsanları telefon güvenliğini atlamak için parmak izi fotoğrafını kullanıyor

Telefonunuzun kilidini açmanın bir yöntemi olarak parmak izlerinizi kullanmanız, aslında o kadar da güvenli olmayabilir. Bir parmak izi okuyucuyu kandırmak için tek gereken bir baskının, özel bir uygulamanın ve nispeten ucuz donanımların bir fotoğrafı.

Çinli hackerlar, akıllı telefonlarda biyometrik güvenliği sadece 20 dakikada atlamak için bir yöntem geliştirdiklerini söylüyor. Tom’s Guide‘ın bildirdiği gibi, cam üzerine bırakılan parmak izlerinin fotoğraflarını kullanarak, Tencent Security’den X-Lab ekibi, parmak izi tarayıcılarını kandıracak kadar karmaşık olan klonlanmış fiziksel parmak izlerini yaratmanın nasıl mümkün olduğunu gösterdi.

Ekip, Şangay’daki GeekPwn 2019 hack konferansında bir gösteri yaptı. Bu sırada, takım lideri Chen Yu izleyiciyi bir bardağa dokunmaya davet etti ve elde edilen parmak izleri fotoğraflandı.

Özel olarak geliştirilmiş bir uygulama kullanılarak fotoğraf işlendi ve kamuya açıklanmayan bir donanım kullanılarak yaratıldı. Kullanılan kesin yöntem açıklanmadı, ancak bir tür gelişmiş 3D yazıcının kullanıldığı varsayılmakta. Teknik, üç akıllı telefonu ve diğer iki makineyi parmak izi okuyucularla başarılı bir şekilde kandırmak için kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir