Blacksad: Under The Skin inceleme

Kendi dedektiflik bürosuna sahip bir kedi olmak ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru yerdesiniz 🙂 Uzun zamandır gördüğümüz en ilginç oyun Blacksad: Under The Skin. Oyuna geçmeden önce oyunun yayıncısı hakkında biraz bilgi verelim. Oyunun yayıncısı Syberia 3’ün geliştirici olan Microids. Microids, video oyunları yayınlayan ve geliştiren bir Fransız yazılım markasıdır.

BLACKSAD: Under the Skin Review for PlayStation 4 - Gaming Cypher

Bu bilgilerin ardından hadi gelin biraz da Blacksad: Under The Skin isimli oyundan bahsedelim. Oyun yapı olarak bir çizgi roman diyebiliriz. Yani oyunu oynarken bir çizgi roman havası var. Blacksad: Under The Skin isimli bu oyun zaman olarak 1950’lerin New York’unda, tekinsiz ve dalaverenin döndüğü bir zamanında geçiyor. Ancak oyun bildiğimiz oyunlardan biraz farklı. John Blacksad‘in maceralarını konu alan oyunda her karakter, antropomorphized hayvanlar olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunda, bulduğumuz ipuçlarını not defterimize yazıyoruz. Oyunda bilgiler topluyoruz. Yeterli bilgileri topladığınızda karakterimiz düşünceli bir poza geçerek hangi teorilerin bir araya getirilebileceğini düşünüyor. Tabi bu teoriler her zaman iki tane değil. Daha fazla da olabilir. Bu biraz zor olsa da oyuna farklılık getirdiğini düşünüyoruz.

Feline Fantasy Blacksad: Under the Skin Accidentally Released Early in Europe - OnlySP

Oyunun güzel bir tarafı da topladığınız ipuçlarını birleştirdiğinizde vardığınız sonuç doğru olmak zorunda değil. Yani oyunun akışında yanlış bir yorumlama yapmanız sizi yanlış sonuçlara götürebilir, dosyanın gerçek çözümüne ulaşamaya bilirsiniz. Hatta oyunda vereceğiniz kötü bir karar sizin oyunda ölmenize sebep olabilir. Ancak oyun cömertçe, hatayı düzeltmek için neredeyse hemen yeniden yüklemenizi sağlar.

Tabi ki Oyunun elimizden tuttuğu ve dedektiflik mekanikleri ile sağladığı o bir tık ileri taşıma durumuna ters düştüğü bir noktada mevcut. Mesela belirli durumlarda yaptığımız tercihlere katılmaması ve bizi, başa döndürebilir ve başka bir seçim yapmaya kibarca zorlayabilir.

Genel olarak baktığımızda elimizde son zamanlarda gördüğüm en ilginç ve merak uyandıran oyunlardan biri var. Eğer gizemli durumlar çözmeyi seviyorsanız, Blacksad: Under The Skin oyununu beğenebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=8GALOOSLrg0

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir