Capcom Arcade Stadium İncelemesi

Eski Atari salonlarını özlediniz mi? Yada eski oyunları? Capcom firması Capcom Arcade Stadium ile bu isteğinizi karşılayabilir. Capcom Arcade Stadium aslında bir oyunun dışında bir Atari salonu diyebiliriz. Çünkü size bir çok oyunu oynamanıza imkan sağlıyor. Capcom Arcade Stadium’un kendisi ücretsiz. İndirdiğinizde 1943 – The Battle of Midway – isimli oyunu ücretsiz oynayabiliyorsunuz. Toplam da Capcom Arcade Stadium ile birlikte toplamda 32 Capcom tarafından yayınlanmış arcade oyunu oynayabiliyorsunuz.

Bu oyunlar 1984 ile 2001 yılları arasında çıkmış oyunlar. Tabi ki ücretsiz oyun dışındaki geri kalan 31 oyunu oynayabilmek için para vermeniz gerekiyor. Bu tarafta da farklı paketler mevcut. Bunlara Capcom Arcade Stadium Pack 1: Dawn of the Arcade (’84 – ’88), Capcom Arcade Stadium Pack 2: Arcade Revolution (’89 – ’92), Capcom Arcade Stadium Pack 3: Arcade Evolution (’92 – ’01) veya bunların hepsini kapsayan Capcom Arcade Stadium Packs 1, 2, and 3 isimli paketi örnek verebiliriz. Capcom Arcade Stadium Packs 1, 2, and 3 isimli paketin içinde 30 oyuna ek özel bonus olarak Ghosts ‘n Goblins oyunuda bulunuyor.

Yani 31 oyun ve Capcom Arcade Stadium ile birlikte gelen ücretsiz oyun ile beraber toplam 32 oyunluk bir paket oluyor. Capcom Arcade Stadium bir Ateri salonu gibi tasarlanmış. Oyuna girdiğinizde sizi yanyana oyun makineleri olan bir Ateri salonu karşılıyor. İstediğiniz makineyi seçip o oyunu oynayabiliyorsunuz. Oyunu full ekran yerine dışarıdan bir kamera açısı ile oynuyorsunuz. Sanki gerçek bir Ateri salnuna gitmişsiniz gibi bir algı yapılmak istenmiş herhalde. Ayrıca oyunu oynarken kamera açısını hareket ettirerek makinenin etrafına kısıtlı olsada bakabilirsiniz.

Hatta bir makinede bir oyuna başlamak için sizden jeton atmanız isteniyor. Ufak da olsa böyle detayları düşünmeleri bence güzel olmuş. Genel olarak baktığımızda güzel bir oyun olmuş. Daha doğrusu güzel bir Ateri salonu olmuş 🙂 İlerleyen zamanlarda oyun sayısını daha da arttırırlarsa daha da iyi olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir