Chromium tabanlı Edge, Linux’a da geliyor

Microsoft, Chromium motorunu temel alan yenilenmiş tarayıcı olan Chrome destekli Edge’i Linux’a getirmiş gibi görünüyor.

Bu bilgiler, Microsoft’un yeni tarayıcısı için potansiyel bir alan olduğunu düşündüğü platformları listeleyen, “Web’i Microsoft Edge ile ileri taşıma ” adlı bir Build 2019 oturumunda gösterilen bir slayta dayanmaktadır.

Linux listelenen işletim sistemlerinden biri ve dürüst olmak gerekirse, bu hareket kimseyi şaşırtmadı. Yine de, bunun Microsoft’un Linux’taki yenilenen tarayıcısıyla ilgili muhtemel planı olduğuna dair resmi bir fikir edinmek güzel.

microsoft edge ile ilgili görsel sonucu

Orijinal Edge, Windows 10’a özeldi, ancak Microsoft, Chrome destekli sürümün yalnızca Windows’un diğer (hala desteklenen) sürümleri için değil, MacOS ve ‘diğer platformlar’ sürümleri için de mümkün olduğunu söyledi. .

Aslında, MacOS için Edge’in ilk önizleme sürümü zaten mevcut ve indirilmeye hazır, ancak birçok aksaklık olması muhtemel (çevrimiçi olarak dökülen ve resmi olarak Microsoft tarafından yayımlanan bir sürüm değil).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir