Covid-19 sonrası çalışma alanlarında hijyene maksimum dikkat gerekecek

Dünyada ve Türkiye’de salgına karşı verilen mücadele dönemi sonrasında birçok alanda, Covid-19öncesinden farklı düzenlemelerin, farklı iş yapış sistemlerinin gündeme gelmesi bekleniyor. “Yeni Normal” olarak adlandırılabilecek bu süreç başladığında, evden çalışma dönemi de kısmen sona erecek. Çalışanlar kurumlarına döndüklerinde, ofiste en çok dikkat edilen konuların başında hijyen gelecek.

Dijital eğitim alanında alışılmadık içeriklerle fark yaratan Digitallica, “Temel Hijyen Eğitimi’’ ile kurumsal dünyadaki pek çok sorunun cevabına ışık tutmayı hedefliyor. Bu eğitim sayesinde uzun süre sonra masa başına dönen bireyler temel hijyen kurallarına uyarak hatta artık farklı tedbirlerini alacak ve güvenle çalışacaklar. Evlerden daha fazla vakit geçirilen ofislerdeki hijyen kuralları müşterileri, çalışanların ailelerini ve çalışma arkadaşlarını da etkileyecek.

Yaklaşık 35 dakika süren ve içeriği Digitallica ekibi tarafından özenle hazırlanan eğitim kapsamında “Temel hijyen kavramlarından, temel mikrobiyolojiye, kişisel hijyenin temellerinden ve öneminden, yemekhane, kafeterya ve dinlenme alanları gibi diğer alanlarda uyulması gereken hijyen kurallarına” kadar pek çok konuya değiniliyor. “Temel Hijyen Eğitimi’’ sayesinde bu eğitimi alan bireyler etraftaki yanlış bilgilerden sıyrılarak doğru hijyen kurallarına ulaşabilecek.

Digitallica Kurucusu Emre Güleçoğlu, yeni normal dönemin ofis çalışanları arasında bir korku yarattığının farkında olduklarının ve bu korkuları minimuma indirmek istediklerinin altını çizerek, “Çalışanlarının sağlığını ön planda tutan bir firma olarak biz de günlerdir evlerimizden çalışıyoruz. Hali hazırda alışılmadık bir dönemden geçtiğimizi ve tekrar ofislere döndüğümüzde dikkat edilmesi gereken çokça kural olduğunu farkındayız. Bir işletme kurucusu olarak sahip olduğumuz empati duygusundan hareketle bu eğitimi geliştirmeye karar verdik. Eğitimimiz sayesinde doğru hijyenik şartlarda çalışan bireylerin daha verimli işlere imza atacağını düşünüyoruz.  dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir