En İyi Akıllı Saatler 2019

Smartwatch nihai telefon aksesuarıdır. Elbette zamanı anlatabilir, ancak aynı zamanda bileğinize doğrudan önemli bildirimler gönderebilir, fitness istatistiklerinizi izleyebilir ve sabah kahveniz için ödeme yapabilirsiniz.

Günümüzün en iyi akıllı saat modelleri, interneti sesinizle aramanızı, konumunuzu GPS ile izlemenizi veya genel sağlığınızı korumak için kalp atış hızınızı izlemenizi, hatta telefonunuzla ortak bile çalışabilir.

1. Samsung Galaxy Watch

Şu an satın alabileceğiniz en iyi smartwatch’ımız Samsung’dan beklenen Gear S4 adını tercih etmek yerine buna Galaxy Watch deniyor. 2017’deki Gear S3 serisinden ve Gear Sport’dan sonra son Samsung Watch çok geliştirildi.

Saatin daha büyük 46mm versiyonunu test ettik ve yoğun bir şekilde kullanıyor olsanız bile, olağanüstü bir dört günlük pil ömrü ile geliyor. Bu listedeki bir çok saatin tek bir şarjla bir gün boyunca dayanabildğini göz önüne alınca etkileyici bir özellik haline geliyor.

2. Apple Watch 4

Apple Watch Series 4, şu anda satın alabileceğiniz ikinci favori akıllı saatimiz. Apple, smartwatch çizgisiningüncellenmesiyle daha iyi bir seçenek olarak görünüyor.

40 mm veya 44 mm boyutlarında saat seçenekleriyle büyük bir ekranınız olabilir, Apple Watch’dan beklediğimiz tüm teknolojinin yanı sıra daha geniş bir ekran (hala parlak ve net) var.

Bu saatin konuşmacısı öncekinden daha yüksek, tasarım hala hafif (ancak üstün hissettiriyor) ve mevcut Apple Watch kayışlarınızı da bu yeni nesilde kullanabilirsiniz.

3. Fossil Sport

 

Fosil, son birkaç yıl boyunca giyilebilir teknoloji alanında kendini çok fazla geliştirmiştir ve bunların hepsi şirketin bugüne kadar yaptığı en iyi smartwatch ile sonuçlanmıştır.

Fossil Sport, bu listedeki iki cihazdan daha düşük bir fiyat etiketiyle üst düzey bir saattir. Tek bir şarjla en hafif ve premium tasarım olan GPS ve en az iki gün pil ömrü sunuyor.

Fosil, bir Snapdragon Wear 3100 yonga setine sahipti; bu, Qualcomm’un en son güncellemesi olan ve birçok eski Wear OS saatinde elde edeceğinizden daha yumuşak bir deneyim sunuyor.

4. Fitbit Versa

Fitbit, fitness takip teknolojisindeki en büyük isimlerden biridir, ancak 2017’nin sonlarına kadar şirket smartwatches konusunda hiçbir yere gitmedi.

Şirket şimdi iki akıllı saat piyasaya sürdü ve her ikisi de bu listede yer alıyor, ancak ilk önce Mart 2018’de açıklanan favorimizle başlıyoruz.

Fitbit’in favorisi, diğerinden daha küçük bir dokunuş olan Versa’dır (bu İyoniktir), ancak temassız ödemeler için Fitbit Pay, yaklaşık üç gün sürecek müzik için 2,5 GB depolama ve pil ömrü ile birlikte gelir.

Koşularınızı izlemek için GPS’e sahip değil ve tasarım bu listedeki diğer saatler kadar premium hissetmiyor, ancak Fitbit Versa’yı gerçekten seviyoruz ve bu listedeki en uygun fiyatlı seçeneklerden biri.

5. Samsung Galaxy Watch Active

Samsung Galaxy Watch ile ilgili her şeyi zaten duydunuz, fakat ya giyilebilirliğinin büyük bir versiyonunu istemiyorsanız? Samsung, Galaxy Watch’taki teknolojinin çoğunu, daha ince, daha hafif ve tartışmalı bir şekilde daha konforlu olan daha sportif bir pakete indirdi.

Galaxy Watch Active, parlak ve güzel olmakla birlikte, bu listedeki diğer cihazların çoğundan daha küçük bir saatin bileğinize sarılmasını sağlayan 1.1 inçlik 360 x 360 ekrana sahip.

Hala Samsung’un Tizen saat yelpazesinden bekleyeceğiniz tüm üst düzey fitness özelliklerini desteklemeye devam ediyor, ancak üst seviye üründen alabileceğiniz dönen bir çerçeveden veya bir LTE seçeneğinden yoksun.

En iyi bölüm, fiyatın boyutuna göre nasıl küçüldüğüdür. Kesinlikle ucuz bir smartwatch değil, ancak Galaxy Watch’ın orijinal RRP’sine kıyasla, oldukça benzer olan bu sürümü tercih eedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir