En iyi ücretsiz ekran kaydedici programlar 2018

Masaüstünüzden oyunlar ve diğer yazılımları kaydedin veya yayınlayın

Ücretsiz bir ekran kaydedicisiyle, görüntüleri doğrudan masaüstünüzden yakalamak ve paylaşmak kolaydır. Diğer insanlara YouTube’da büyük isim oyunları nasıl oynanır gösteriliyor? Uygulamalarınızı göstermek veya başkalarına belirli bir yazılımı nasıl kullanacaklarını öğretmek için demolar yapmak ister misiniz? Senin için aracı aldık.
En basit ekran kaydediciler ekranınızdakileri yakalar ve AVI formatında kaydeder, ancak daha gelişmiş ücretsiz araçlar düzenleme, resim içinde resim, canlı akış ve oyun optimizasyonu sunar.
Bununla birlikte, dikkatli olmanız gerekir – birçok ücretsiz kayıt cihazı kliplerinize göz alıcı filigranlar ekleyebilir veya ödeme talep etmeden önce yalnızca birkaç video kaydedebilmenizi sağlar, bu nedenle hayal kırıklığı yaratan sonuçları önlemek için doğru yazılımı seçmeniz gerekir.
Masaüstünüzden veya web kameranızdan profesyonel kalitede video kaydetmenize veya yayınlamanıza yardımcı olacak en iyi ücretsiz ekran kayıt cihazlarını seçin.

OBS Studio


Yüksek kaliteli kayıtları elde etmenize yardımcı olmak için özelliklerle dolu, yakalama veya akışlı oyunlar için en iyi ücretsiz ekran kaydedici programıdır.
+ HD Video ve ses kayıt
+ Video uzunluğu veya boyutu hakkında kısıtlama yok
– Kurulumu zor ve biraz zaman alıyor
Eğer hevesli bir oyuncuysanız, OBS Studio sizin için en iyi ekran yakalama yazılımıdır. Oldukça popüler olan FRAPS’ın aksine (yalnızca lisans satın almadığınız sürece, 30 saniye boyunca bir kayıt gerçekleştirmenize izin verir ve sonuçta oluşan çekimlere filigran uygular), OBS Studio açık kaynak kodludur ve kısıtlama olmaksızın tamamen ücretsizdir.
Ücretsiz ekran kaydedici OBS Studio, kreasyonlarınızın sayısı veya uzunluğu üzerinde herhangi bir kısıtlama olmaksızın, hem akış hem de kaydı yüksek çözünürlükte destekler. Twitch veya YouTube oyunlarına canlı yayın yapabilir, projeleri kaydedebilir ve daha sonra bunlara geri dönebilir veya çekimlerinizi FLV formatında kodlayabilir ve yerel olarak kaydedebilirsiniz.
OBS Studio doğrudan grafik kartınızdan kayıt yapabileceğinden, tam ekran modunda çalışan oyunları yakalayabilir ve kaydı kontrol etmek için özelleştirilebilir kısayol tuşları kullanabilir. OBS Studio, gelişmiş performans için çok çekirdekli işlemcilerden de tam olarak yararlanabilir ve 60FPS’de video kayıtı yapabilir.
OBS Studio, oyuncular için en iyi ve en güçlü ekran kaydedicidir.

FlashBack Express

 

Oyun kaydetme ve web kameranızdan çekimleri yakalama için ideal olan bir başka özellikli ekran kaydedici
+ Harika tasarlanmış arayüz
+ Yerleşik video düzenleyici
+ Video kaydetme format seçimi
Flashback Express son derece iyi bir ekran görüntü kaydetme programıdır. Ücretli bir programın ücretsiz bir sürümü olmasına rağmen, FlashBack Express, kayıtlarınız üzerinde filigranlar koymaz veya zaman sınırlamaları getirmez ve birçok premium programa rakip olan özellikler ve araçlar ile doludur. Arayüzü, OBS Studio’dan daha az korkutucu, bu yüzden daha önce hiç ekran kaydedici kullanmamışsanız, FlashBack Express sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.
Tüm ekranınızdan, bir pencereden, seçilen bir alandan veya bir web kamerasından kayıt yapabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, kaydınız ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde kırpıp  YouTube’a  bir FTP sunucusuna veya PC’nize aktaracağınız basit bir kullanımı vardır.
Flashback’in gelişmiş seçeneklerine dalmak için bir dakikanızı ayırırsınız. Masaüstü kayıtlarınızın gerçekten profesyonel görünmesini sağlayacak, düşünceli bir şekilde tasarlanmış zengin seçenekler bulacaksınız. Kayıt cihazı ekrana girilen şifreleri otomatik olarak gizleyebilir, duvar kağıdınızı düz bir simgeyle değiştirebilir, dağınık masaüstü simgelerini gizleyebilir ve takip etmeyi kolaylaştırmak için fare işaretçinizi vurgulayabilir. Saniyede kaydedilen karelerin sayısını tanımlamanıza imkan veren özel bir oyun modu da vardır.
Kaydetmeyi seçmediğiniz sürece kayıtlarınızın uzunluğu konusunda bir sınırlama yoktur. Ayrıca uzun kayıtların parçalara ayrılmasını da seçebilirsiniz bu şekilde  büyük ve istenmeyen dosyalar oluşturmanıza engel olan parlak bir dokunuş olacaktır.
Son güncellemenin ardından, Flashback Express, WMV, AVI ve MP4 formatlarında dışa aktarma yapabilir, ayrı bir video dönüştürücü ihtiyacını ortadan kaldırır ve artık aktivasyon için ücretsiz bir lisans anahtarı gerektirmez sadece yazılımı yükleyin ve kayda başlamaya hazırsınız .
Geliştirici Blueberry Yazılımı, özellikle oyunlar için tasarlanmış bir ücretsiz ekran kaydedici yayınladı. Bu kaydedici, AMD ve Nvidia kartları ve Intel CPU’lar için donanım hızlandırmasıyla HD oyun çekimlerini yakalar.

Apowersoft Free Online Screen Recorder


Tarayıcı uygulamasından daha güçlü bir tarayıcı içi kaydedici
+ Zaman sınırı veya filigran yok
+ Çok sayıda video format desteği
– Oyunlar için uygun değil
Bir sunum, yazılım gösterimi veya öğretici olarak kaydetmek istiyorsanız, Apowersoft Ücretsiz Çevrimiçi Ekran Kaydedicisini deneyin. Tarayıcı tabanlı bir araçtır, yani oyun için uygun değildir, ancak diğer tüm görevler için idealdir.
Apowersoft Free Online Screen Recorder’ı ilk kez kullandığınızda, küçük bir başlatıcı uygulaması indirmeniz istenir. Daha sonra, çoğu masaüstü ekran kayıt yazılımında bulacağınızdan daha fazla seçenek içeren bir kontrol çubuğu sağlanacaktır. Masaüstünüzden veya bir web kamerasından çekimler çekebilir ve PC’nizden veya mikrofonunuzdan ses kayıtı yapabilirsiniz.
Tüm ekranı kaydedebilir, manuel olarak bir alan seçebilir veya önceden ayarlanmış çözünürlüklerden birini seçebilirsiniz.
Apowersoft Free Online Screen Recorder ayrıca hız ve rahatlık için özelleştirilebilir klavye kısayolları bulunmaktadır. İmleci kayda dahil edip etmeyeceğinizi seçebilir ve MP4, WMV, AVI, MOV ve çok daha fazlasını içeren bir  çıkış formatından seçiminizi yapabilirsiniz.
İşiniz bittiğinde, kaydı bir video dosyası veya GIF olarak kaydedebilir, doğrudan YouTube veya Twicth yükleyebilir veya Google Drive’a veya Dropbox’a gönderebilirsiniz. Klibi de düzenleyebilirsiniz.
Masaüstü sürümü indir‘ butonunun Apowersoft Screen Recorder Pro adlı bir programa bağlandığını unutmayın. Bu, premium bir uygulamanın deneme sürümüdür ve Çevrimiçi Ekran Kaydediciden daha sınırlıdır.

Debut Video Capture


İnanılmaz derecede esnek ve sadece ekran kaydından çok daha fazlasını yapabilir
+ Zamanlanmış kayıt
+ Harici kameralardan kayıt yapabilir
– Biraz tarihli görünüyor
Debut Video Capture, ücretsiz ekran kaydedicilerimizin toparlanmasına yeni bir ektir, ve biraz tarihli tasarımı az olsa da, PC monitörünüzde neler olup bittiğini yakalamaktan çok daha fazlasını yapabileceğiniz son derece güçlü bir programdır.
Debut Video Capture, temel ekran kaydına ek olarak (zaman sınırı veya filigran olmadan) kamera ve güvenlik kameraları da dahil olmak üzere harici cihazlardan görüntüleri kaydedebilir. Düzenli bir programa bile kayıt yapabilir, yani ev güvenlik sisteminin ana merkezi olabilir. Kişisel kullanım için tamamen ücretsizdir.
Üretim sonrası düzenleme araçları yoktur, ancak kayda başlamadan önce filtreler uygulayıp kendi altyazılarınızı ve filigranlarınızı ekleyebilirsiniz. Videoları doğrudan YouTube veya Facebook’a dışa aktarma seçeneğiniz yoktur, ancak MP4, MOV ve AVI dahil olmak üzere tüm ana formatlarda kaydedilebilirler.
Debut Video Capture şu anda halka açık beta sürümündedir, bu yüzden yakında piyasaya sürülecek son rötuş versiyonunu görmeyi umuyoruz.

ShareX


Ekran kayıtlarınızı çevrimiçi paylaşmak istiyorsanız iyi bir seçim
+ Video dosyası veya GIF olarak yakalama
+ Çıktı seçenekleri çok aşırı fazla
+ Statik ekran kaplama harika
– Kesintisiz arayüz
– Oyunlar için uygun değil
ShareX ekran yakalama ve video kaydetme için açık kaynak kodlu bir uygulamadır. Endişelenecek filigran veya zaman sınırı yoktur, ancak arayüz dünyadaki en sezgisel değildir, bu yüzden klavye kısayollarını kullanarak en iyi durumda olursunuz. Hızlı başvuru için Shift + Print Screen’e dokunarak bir kayıt başlatabilir ve Ctrl + Shift + Print Screen kullanarak tekrar durdurabilirsiniz.
Bu ücretsiz ekran kaydediciyi, bir video dosyası yerine GIF olarak kaydetmenizi sağlamak için de kullanabilirsiniz  forumlarda ve sosyal medyada paylaşım için son derece yararlı olabilir.
Sadece ShareX parlak bir ekran kaydedici olmakla kalmaz, aynı zamanda tüm bir web sayfasını yakalayabilir, OCR ile metni yakalayabilir ve tanımlayabilir ve hatta ekranınızı bir programa göre yakalayabilir.
En iyi özelliklerinden bir diğeri,  videolarınızı doğrudan bir dosya paylaşımına veya sosyal medya sitesine gönderme yeteneğidir. Projenin sitesinde kontrol edebileceğiniz çok çeşitli seçenekler var.
Ne yazık ki, ShareX tam ekran modunda çalışan oyunların ekran yakalarını veya kayıtlarını almayı desteklemiyor. Bunun dışında, size son derece iyi hizmet verecek mükemmel bir ekran kaydedici program.

 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir