Farming Simulator 22 Türkçe inceleme

Geliştirici koltuğunda Giants Software firmasının bulunduğu popüler oyun serisi Farming Simulator’ın yeni oyunu Farming Simulator 22 piyasaya çıktı.

Ürün zincirleriyle tarım imparatorluğunuzu kurmanızı sağlayan oyunda ister tek başınıza isterseniz de arkadaşlarınla birlikte işletebilir ve çok oyunculu mod ile oyunun keyfini farklı platformlarda çıkarabilirsiniz. Oyundaki yeniliklerden belki de en önemlisi dört mevsim özelliği olabilir. Yani artık farklı mevsimlerde oyunu oynayabilirsiniz.

Oyunda tarım, hayvancılık, mevsimler ve ormancılık faaliyetleri sırasında karşınıza zorluklar çıkıyor. Özellikle kış mevsiminde bu zorluklar daha da zorlayıcı olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda bir çok seçeneğiniz bulunmakta. İsterseniz Fransa’nın Akdeniz kıyılarında yemyeşil bir bağ veya zeytin bahçesi kurabilir.

ABD’nin Ortabatı bölgesinde buğday, mısır, patates ve pamuk arazisini işletebilir veya Avrupa’da Alp manzaralı topraklarda hayvan çiftliği açabilirsiniz. Oyunda mahsulü direk satmanız gerekmiyor. Mesela mahsul olarak buğdayınız var diyelim. Bu buğdayı direk satmak yerine işeyebilirsiniz. Örnek olarak buğdayı işleyip un yapabilirsiniz.

Yani tercih sizin. Ayrıca Farming Simulator 22’de seslere daha fazla dikkat edilmiş. Oyun içinde traktör motor sesleri, hayvan sesleri ve mevsimler ile ilgili farklı türde birçok ses barındıran bir oyun olduğunu düşündüğümüzde bunun önemli olduğunu söylememiz gerek.

1Oyunda Case IH, CLAAS, Fendt, John Deere, Massey Ferguson, New Holland, Valtra gibi 100’ün üstünde gerçek ziraat markalarına ait 400’den fazla makine, alet ve çok daha fazlası bu oyunda bulunuyor. Farming Simulator 22’de 20’den fazla arayüz dil seçeneği bulunuyor. Üstelik bu diller arasında Türkçe’de bulunuyor. Ayrıca oyun çapraz platform desteği sayesinde Xbox, PlayStation ve bilgisayardaki oyuncuların bir arada oynamasına imkan sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir