Football Manager 2022 Türkçe inceleme

Football Manager 2022 yada kısa ismi ile FM22 Windows, macOS, Xbox, iOS, Android ve Nintendo Switch platformları için 9 Kasım 2021 tarihinde çıkış yaptı. İncelemeye başlamamız gerekir ise oyunun yapay zeka tarafı geliştirilmiş.

3D motor ile birlikte top kontrol, top sürme animasyonları artık daha iyi bir seviyede. Eskisi gibi önde basıp tüm kupaları alma döngüsü bu oyunda işe yaramıyor. Oyuna birçok yenilik/geliştirme mevcut. 3D maç izleme tarafından üçlü savunma oynamayı sevenler için yeni eklenen role kadar. Belki de oyunun en güzel yerlerinden biri ise Veri Merkezi.

Buradaki analizlerden bahsetmemiz gerekir ise hem görsel yönden hem de içerik anlamında kullanıcı dostu diyebiliriz. Bu veri merkezi takımınızın eksikliklerini anlamanız açısından faydalı olabiliyor. Veri merkezinin ayrıca kendine ait bir arama motoru da var. Bu sayede çok farklı aramalar yapabiliyorsunuz.

Mesela en iyi pas yüzdesine sahip kaleciyi öğrenmek gibi. Bu veri merkezi gerçekten çok kapsamlı bir şekilde hazırlanmış. Açıkçası analiz meraklılarının ekstra fazla eğlenmesini sağlayabilir. Oyundaki bir başka yenilik ise teknik ekip toplantıların daha yararlı olması diyebiliriz.

Ayrıca oyunun transfer sistemi ile ilgilide geliştirmeler yapılmış. Oyunda takımınıza gelen gençler ise kategorilere ayrılmış olarak geliyor. Tabi burada ki önemli nokta bu altyapı hocalarınızın potansiyel ölçme kabiliyetiyle doğru orantılı diyebiliriz. Oyun minimum Intel Core 2 veya AMD Athlon 64 1.8GHz+ işlemci ve 4GB RAM istiyor.

Ekran kartı tarafında ise Intel GMA X4500, NVIDIA GeForece 9600M GT veya AMD/ATI Mobility Raedon HD 3650 – 256MB VRAM isteniyor. Genel olarak baktığımızda oyunun genel yapısı korunmuş ancak oyuna güzel yenilikler eklenmiş. İlginç bulduğumuz bir konu ise oyunun Xbox Edition isimli sürümü, normal pc sürümünden daha ucuz. Football Manager 2022 Xbox Edition’ın normal fiyatı 229TL iken, normal pc sürümü ise 299TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir