Fotoğraflarınızı PC’den Instagram’a nasıl yükleyebilirsiniz ?

PC’den fotoğraflarınızı paylaşmak için fotoğrafınızı önce telefonunuza göndermeyi unutun.

Instagram hala, bilgisayarınızdan sosyal ağa fotoğraf göndermek için resmi bir yöntem sunmuyor. Tamam, ama yine de mümkün! Süreçte ustalaştığınızda, yaptığınız için memnun olacaksınız. Bilgisayarınızdaki fotoğrafları düzenlemek ve ardından bunları telefonunuzla senkronize etmek zorunda kalmanız gerekmeyen bir yol var ki telefonunuzla senkronize etmek uzun vadede gereksiz ve zaman alan bir adımdır.

İster bir fotoğraf makinesinde fotoğraf çektiğinizde, isterse sabit diskte eski bir fotoğraf bulmuş olun, bu çözüm geçici olarak Instagram‘a hızlı bir şekilde gönderilmesini mümkün kılar.

Bir masaüstü tarayıcıdan yükleyin

Çoğu tarayıcıda, “user agent” değiştirmenize izin veren bir yöntem vardır – web sitesine ne tür bir cihaz kullandığınızı söyleyen şey. Yani bir dizüstü bilgisayar veya masaüstündeyken bile, Instagram gibi bir web sitesini size mobil siteyi göstermek için kandırabilirsiniz. Yapacağımız şey bu.

Safari

Gelişmiş sekmesindeki Tercihler’de Geliştirme seçeneklerini etkinleştirme seçeneğini bulun.

Safari‘de kolay. Safari> Tercihler> Gelişmiş‘e gidin. En alttaki menü çubuğunda Geliştirme menüsünü göster yazan kutuyu işaretleyin. Şimdi yeni bir Safari penceresi veya sekmesi açın ve menü çubuğunda Geliştir> Kullanıcı Aracısı> Safari – iOS 12.1.3 – iPhone’u tıklayın.

Safari’yi kandırarak masaüstünüzden mesaj gönderebilirsiniz.

Ardından, Instagram.com’a gidin ve hesabınıza giriş yapın. Ekranın altında + simgesi olacak – ona dokunun ve yüklemek için bilgisayarınızdan bir fotoğraf seçin. Fotoğraf yüklendikten sonra, yine de filtreleri uygulayabilir ve fotoğrafı Instagram uygulamasında yaptığınız gibi düzenleyebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, tüm web sitelerini mobil durumlarında görüntülememek için kullanıcı aracınızı Varsayılan ayarlara getirdiğinizden emin olun.

Chrome

Fotoğrafları Chrome‘dan Instagram‘a yüklemek sadece birkaç fare tıklamasıyla yapılabiliyor.

Chrome’da Instagram.com’a gidin ve oturum açın. Şimdi sayfada herhangi bir yeri sağ tıklayın, ardından seçenekler listesinden İncele’yi seçin. Sitenin bir kısmı Müfettiş aracı ile örtülecek, ancak sadece bir tabletin ve telefonun küçük simgesini gerçekten önemsiyoruz. Müfettiş penceresinin sol üst köşesinde – tıklayın. Sayfa mobil görünümle yenilenecek ve yazının oluşturulacağı + simgesi pencerenin altında gösterilmelidir. Olmazsa, sayfayı yenileyin.

İşiniz bittiğinde, tekrar tablet / telefon simgesine tıklayın. Müfettiş aracını kapatın ve masaüstü sürümüne geri dönmek için web sitesini yenileyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir