FTP şifremi unuttum. Ne yapabilirim?

Öncellikle site sahiplerinin, sahip oldukları siteyi yönetmesinde çok büyük kolaylıklar sağlaması ile birçok kişi tarafından tercih edilen programlardan birisi de FTP’dir. FTP kullanarak yönettiğimiz sitenin tüm bilgilerine ve içeriklerini düzenleme yetkisine ulaşabiliriz. Peki bu önemli özellikleri sağlayan programın giriş şifresini unutursak ne olur? Öncelikle belirtmeliyim ki bu gayet olağan bir durumdur. Programa girerken şifre sormadan girmesi yahut kendi unutkanlığımız yüzünden şifremizi unutabiliriz. Ama şifremizi bulmak çok kolay. Gelin adımları beraber takip edelim.

FTP şifremizi nasıl bulabiliriz?

Öncelikle Bilgisayarım > Yerel Disk > Kullanıcılar > Kullanıcı Adınız > AppData > Roaming > Filezilla bu adımları izliyoruz.

Girdiğimiz dosyanın içinde ki sitemanager.xml adlı dosyayı not defteri ile açıyoruz. Dosyanın içeriğinde “pass” yazan kısımda bizim şifremiz bulunmaktadır.

Son olarak bu dosyaya eriştiğimizde şifremize ulaşmış oluyoruz. Fakat işimiz bittikten sonra FTP programından “eski bağlantı bilgilerini sil” demeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir