Google, Google Asistan’ın etki alanını genişletiyor

En azından henüz tek bir Google işletim sistemi yoktur, ancak Google’ın tüm ürünlerini birbirine bağlayan bir platform varsa, bu Google Asistanı olacaktır. Akıllı yardımcısı, Google’ın Web’deki bilgi hazinesine erişim sağlayarak, Google’ın tüm cihazlarında bulunan özelliklerinde bulunur. Artık bu kolaylık, Google’ın Pixelbook ve Pixel Slate dışındaki diğer Chromebook‘lara yayılıyor.

Google Asistan’ın kullanımının, parmakların neredeyse her zaman klavyede olduğu bir sınıf cihazda ne olacağını merak edebilirsiniz. Tabii ki, komutları yazmak yerine bazı kolaylıklar olabilir, ancak klavye ve uygulama kısayolları da mevcut olarak bulunmakta. Ancak Google Asistan, Chromebook’lara basit ses kontrolünden daha fazlasını sağlar ve hemen hemen Google’ın otomasyon platformudur.

Chrome OS’deki Google Assistant, hem sözlü hem de yazılı komutları kabul eder ve herhangi bir uygulamayı başlatmadan görevleri yerine getirirken gerçekten başarılıdır. Bu, doğum günleri için hatırlatıcı ayarlamak veya gün için gündeminizi görüntülemek için de geçerlidir. Elbette, Google Asistan, Google’ın kendi Nest hattı gibi bağlı cihazlara ve cihazlara erişebilir.

Önceden, Chrome OS’deki Google Assistant, yalnızca Google’ın kendi Chromebook’larında mevcuttu. Şimdi neredeyse tüm Chromebook’lara yayılıyor. Kurulum işlemi, kullanıcıların AI’yi ses modelleri için eğitmeleri gereken Android’e neredeyse benzer. Bu, Google Asistan’ın yerleşik mikrofonlu Chromebook’larla uyumluluğunu sınırlayabilir.

Bu son güncelleme, Google’ın Pixel 4’le birlikte yeni bir Pixelbook’a başlaması beklenen Ekim etkinliğinden birkaç hafta önce geldi. Bu Pixelbook Go denilen şeyin daha geleneksel olduğu söyleniyor ve en yeni özelliklerden ziyade taşınabilirliğe yönelik olduğu biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir