Google Haritalar çevrimdışı nasıl kullanılır?

Google Haritalar, mevcut en güvenilir navigasyon servislerinden biridir, ancak hatasız değildir. Muhtemelen en büyük sorunlardan biri, her zaman sahip olamayacağımız sağlam bir veri bağlantısıyla en iyi şekilde çalışmasıdır. Neyse ki, Google Haritalar’ı çevrimdışı kullanmak mümkündür, ancak bu harika özellik bazı proaktif önlemler alınmadan işe yaramaz hale getirilmektedir.

Google Haritalar çevrimdışı modu nasıl çalışır?

Google Haritalar çevrimdışı modundan yararlanabilmek için önce ilgilendiğiniz alanı indirmeniz gerekir. İşlerin proaktif olarak yapılması gerektiğini söylediğimizde bunu kastediyoruz. Güçlü bir bağlantıdan ayrılmadan önce harita alanı indirilmelidir.

Bu gibi durumlarda çok fazla miktarda bilginin indirilmesi gerekir, bu nedenle haritalarınız için bol miktarda saklama alanı feda etmeye hazır olun. Bunlar, bölgeye bağlı olarak 1,5 GB’a kadar çıkabilir. MicroSD kart destekli bir cihazınız varsa, verileri SD kartınıza bile aktarabilirsiniz.

Bir veri bağlantısına bağlanmadığınız sürece, bu çevrimdışı haritaların yaklaşık 15 gün sonra sona erdiğini unutmayın. Dünya hemen hemen her gün değişir. Haritalar dinamik ve güncelleme gerektiriyor. Google, çevrimdışı olduğunuzda bile haritalarınızın güncellenmiş bir sürümüne sahip olmanızı ister; bu, zaman sınırının arkasındaki nedendir.

 

Haritalarınızı süresiz olarak çevrimdışı tutmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken Çevrimdışı Haritalar ayarlarına gidip otomatik güncellemeleri etkinleştirebilmek. Bu, çevrimdışı haritalarınızın süresi dolduğunda sürekli güncellenmesini sağlayacaktır. Değerli mobil verilerinizi israf etmemesini sağlayarak, yalnızca WiFi kullanırken güncellenmeyi bile seçebilirsiniz.

Çevrimdışıyken, uygulama Google Haritalar’ın sunduğu her şeye sahip olmaz. Bisiklet rotaları, yürüyüş yolları, trafik bilgileri, şerit kılavuzu ve Google Haritalar’ı öne çıkaran tüm güzellikler gibi bilgiler barındırmayacaktır. Hemen hemen her şey beklendiği gibi çalışmalıdır. Adresleri arayabilir, işletmeleri bulabilir ve bunlara kolayca gidebilirsiniz.

Çevrimdışı haritalar nasıl saklanır

  1. Google Haritalar uygulamasını açın.
  2. Menü butonuna dokunun.
  3. Çevrimdışı haritalar’ı seçin.
  4. Google sıklıkla önerilerde bulunur. İstediğiniz alan önerilen haritalarda değilse, Kendi haritanızı seçin seçeneğine basın.
  5. İndirmek istediğiniz alanı seçin.
  6. Artık indirme alanını büyütmek veya küçültmek için yakınlaştırma ve uzaklaştırma özelliğini ayarlayabilirsiniz.
  7. Seçiminizi yaptıktan sonra, sağ alt köşedeki İndir düğmesine basın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir