Google Haritalar, kullanıcılara mağazaların tekliflerini göstermeye başlayacak

Google, işletme sahiplerinin kullanıcıları çekmesine yardımcı olan birden fazla iyileştirme ekleyerek ‘Google İşletmem’ uygulamalarına bir güncelleme getirdi ve bunun sonucunda yeni hedefler arayan Google Haritalar kullanıcılarının deneyimini geliştirdi. Güncelleme, Google Haritalar’ın Facebook Sayfalarıyla olan rekabetini artırarak, kullanıcı deneyimini de geliştiriyor ve yeni iş takipçileri için iş teklifleri ekliyor.

Google Haritalar, yıllar içinde yalnızca bir navigasyon uygulamasından daha fazlasını geliştirmiştir ve bu sayede kullanıcıların çok özel hedefler bulmalarını ve kendileriyle ilgili çeşitli bilgilere hemen erişmelerini mümkün kılmıştır. Bu işletme listeleri yıllar içinde genişlemiştir ve bunları tam olarak kullanan şirketler için listeler, tam menüler ve fiyatlar gibi materyaller içermektedir.

Google, kullanıcıların en çok ilgilendikleri şirketler ile ilgili güncellemeler almalarını sağlayan işletmeleri takip etme olanağı sundu. Yeni güncellemesiyle Google, bu işletmelerin Google kullanıcılarına özel indirimler gibi kampanyalar sunmalarını sağladı. 

Buna ek olarak, Google’ın güncellemesi, işletmelerin, Şirket Profili’nde bulunan yeni bir dinamik görsellerini anında eklemesini ve belirgin bir şekilde görüntülemesini mümkün kılar. Yakın gelecekte, Google bu resimler için fotoğraf başlıkları ekleyeceğini ve böylece içeriğin kendilerine eklenebileceğini söylüyor.

Diğer iyileştirmeler arasında, şirketlerin özel çevrimdışı indirebilecekleri yeni bir web sitesi, telefon numarası ve saatler gibi tam temel bilgileri içeren özellikleri barındırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir