Google Haritalar kullanıcıları yeni gelen güncellemeyle artık profillerini kolayca düzenleyebilir

Google, kullanıcıların genel profillerini mobil uygulamadan düzenlemelerine olanak tanıyan ve diğer kullanıcıların sayfanıza baktıklarında gördükleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayan Google Haritalar güncellemesini yayınladı. Yeni yönetim seçeneği, kullanıcılara profil resmi ve biyografileri üzerinde kontrol sağlamanın yanı sıra, yerel rehber olup olmadıklarına ve diğer noktaların yanı sıra ne kadar puana sahip olduklarına bir göz atmalarını sağlar.

Şimdiye kadar Google, kullanıcıların genel profillerini uygulamadan yönetmelerine izin vermedi; yapabilecekleri en fazla, katıldığı varsayılarak yerel rehber bilgilerini almak için uygulamanın kenar çubuğundaki “Katkılarınız” seçeneğini seçmek ve ardından üçlü nokta menüsünden “Genel profili görüntüle” seçeneğini belirlemek oldu.

Kullanıcılar isteğe bağlı olarak, diğer kullanıcıların kullanıcı profiline tıklayıp tıklamadıklarında görecekleri bir biyografi ekleyebilirler. Ayrıca, kullanıcılar profil resmini ve genel olarak görünen adını değiştirebilir; Bu, bir dereceye kadar gizliliğin korunmasını kolaylaştırarak, kullanıcıların incelemelere girme teşviki potansiyelini arttırır.

Bunun ötesinde, kullanıcılara, katkılarını profil sayfasında gizleme veya gösterme seçeneği de verilir. Bu, incelemelerin artık gizlendiğinde görünmeyeceği, profil sayfasından kaldırılmayacağı anlamına gelmez. Olumsuz bir incelemeyle ilgili olumsuz tepkiler konusunda özellikle endişe duyuyorsanız, yeni seçenek kullanıcıların profillerini işletmelerden gizlemelerini sağlar. Kullanıcılar yeni profil yönetimi özelliklerinin önümüzdeki günlerde ulaşmasını görmeyi bekleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir