Google Haritalar, son güncellemesinde kentsel keşifleri daha da kolaylaştırıyor

Google Haritalar, son güncellemesinde kentsel keşifleri daha da kolaylaştırıyor

Yıllar geçtikçe, Google Haritalar tüm dünyadaki gezginler ve yolcular için nihai navigasyon aracına dönüştü. Ancak, önceden belirlenmiş bir konumdan diğerine sizi alabilmenin yanı sıra, Google Haritalar da yeni yerler keşfetmenize yardımcı olma konusunda çok başarılı oldu. Ve son güncelleme ile daha da iyi olacak.

Explore Google Maps sekme yakınlardaki yerler hakkında bilgiler bulunduğunuz yere bağlı olarak, görüntülenen merkezidir.
Mevcut arayüz, çevrenizdeki farklı ilgi alanlarına yönelik, restoranlar, kafeler ve turistik yerler için kategoriler halinde gruplandırılmış üç simge sunar. Önerilen faaliyetlerin ve yerlerin daha geniş bir listesini genişleten dördüncü bir simge de var, ancak pek çok insanın buna dokunma olasılığı yok ve Google da bu kadarını yapmalı.
En son güncellemeyle, Araştır sekmesinde bir bakışta görülebilecek kategorilerin sayısı bir satırdan iki satıra yükseltiliyor. Bu, sadece üç yerine yedi kategori görebileceğiniz ve “Diğer” simgesiyle ayrıntılı listeye erişebileceğiniz anlamına gelir. Bir bakışta görülebilen yeni kategorilerden bazıları Parklar, Oteller, Etkinlikler ve Parklar.
Bu büyük bir değişiklik gibi gözükmeyebilir, ancak kullanıcı arayüzüne anlamlı bir genişleme. Exploresekmesi bile eklenen simgelerin yeni satıra ile sıkışık bakmak ve görünür fazla öneri sahip değildir olsun yere alışılmadık bir tatile olduğunuzda faaliyetler için fikirler yardımcı olmalıdır.
Güncelleme, Android Police tarafından belirtildiği gibi, Google Haritalar’ın belirli bir sürümüne değil, sunucu tarafındaki bir anahtara bağlı görünüyor  . Bu, uygulamanın farklı sürümlerini çalıştıran kullanıcıların, Google özelliğini daha fazla bölgeye yaymasıyla gelecek haftalarda yeni arayüzü görmeye başlayabilecekleri anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir