Google Play Pass’a nasıl kayıt olunur?

Geçtiğimiz haftalarda Google, kullanıcılara reklamsız veya uygulama içi satın alma olmadan 350’den fazla uygulamaya ve oyuna erişim sağlayan bir abonelik hizmeti olan Google Play Pass‘ı başlattı. Sınırlı bir süre için hizmet, ilk yıl için ayda yalnızca 1,99 ABD doları tutarında olduğundan, en kısa sürede kaydolmak sizin yararınızadır. Hizmetin nasıl çalıştığı ve Google Play Pass’a nasıl kaydolacağınız aşağıda göstermeye çalıştık.

Google Play Pass’a nasıl kayıt olunur?

Google Play Pass‘a kaydolmadan önce bilmeniz gereken ilk şey, kullanılabilirliğidir. Şu an için yalnızca ABD’de sunuluyor, ancak Google hizmeti gelecekte dünyanın geri kalanına da ulaştırmayı planlıyor.

Kullanılabilirliği göz önünde bulundurularak, kaydolmak sadece birkaç tık uzaklıktadır. Android 4.4 veya sonraki bir sürümü çalıştıran bir cihazda Google Play Store’u açarak başlayın.

Google Play Pass’ın Tanıtılması başlıklı Google Play Store’un başında bir tanıtım afişi olması mümkündür. Varsa devam edin ve onu seçin.

Afiş yoksa, Play Store’un sol tarafına bakın. Burada oturum açtığınız hesap ve “Uygulamalarım ve oyunlarım” ve “Bildirimler” gibi diğer birkaç bölüm göreceksiniz. Bu ikisinin hemen altında “Play Pass” adlı yeni bir bölüm göreceksiniz.

Hala göremiyorsanız, Play Store’u 16.6.25 veya daha üst bir sürüme güncellemeyi deneyin veya birkaç gün sonra tekrar gelin. Sonunda, bu iki seçenekten biri işe yarayacak.

Yeni Play Pass bölümünü tıkladıktan sonra, sizi bir kayıt ekranına getirecektir. Bu sayfa, servisin 10 günlük ücretsiz denemesini ve Play Pass ile ilgili diğer teknik ayrıntıları açıklar. “Ücretsiz deneme başlat” etiketli yeşil düğmeye tıklayın ve gerekli bilgileri doldurun.

Artık yeni Play Pass aboneliğinizle yüzlerce uygulamaya ve oyuna erişebilirsiniz!

Google Play Pass nasıl çalışır?

Google Play Pass aboneliği için kaydolduktan sonra, birkaç Play Store değişikliği olduğunu fark edeceksiniz. Öncelikle, Play Store’u açtığınızda yeni bir Play Pass sayfası sizi bundan sonra karşılayacaktır. Alttaki araç çubuğu şimdi yeni Play Pass sayfasına hızlı erişim için en soldaki ekstra bölümü barındırıyor.

Burada, aboneliğinize dahil olan tüm uygulamalara ve oyunlara göz atabilirsiniz. Çeşitli oyun ve uygulama alt kategorileri için öneriler bulacaksınız. Çocuklar için oyunlarbulmaca oyunlarıverimlilik uygulamaları ve fotoğraf editörleri gibi bazı kategoriler.

Play Pass uygulamalarını bulabileceğiniz tek yer burası değil. Bu uygulamaların tümü, diğer uygulamalar gibi mağazada da bulunabilir. Her bir uygulamada artık yanında Play Pass logosu var. Bu, onları ücretsiz olarak indirebileceğiniz anlamına gelir. Uygulamalar, Play Pass olmadan ne kadara mal olacaklarını listeleyecek ve size ne kadar tasarruf sağladığınızı hatırlatacak.

Aboneliğinizi Play Store’un ön sayfasına geri dönerek yönetebilirsiniz. Play Pass bölümünü bulduğumuz soldaki menüye dokunun ve “Abonelikler” bölümüne dokunun. Buradan, Play Pass aboneliğinizi ve sahip olabileceğiniz diğer abonelikleri yönetebilirsiniz. Memnun kalmazsanız her zaman iptal edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir