Google Play Store’un sinir bozucu özelliği artık devre dışı bırakılabilir

Otomatik oynatılan videolar, İnternet’in en sinir bozucu uygulamalarından biridir ve bol miktarda veri ve sistem kaynağı tüketir. Google, özelliği birkaç ay önce Play Store’da tanıttı, ancak görünüşe göre karttaki kullanıcıların devre dışı kalmasına izin veriyor.

Otomatik oynatılan videoları Oyun Spot Işığı bölümünde ve Beğenebileceğiniz ve Sizin İçin Önerebileceğiniz Oyunlar bölümlerinde bulabilirsiniz.

Play Store ayarına, ayarlar> genel> otomatik oynatılan videolar ziyaret edilerek erişilebilir ve Wi-Fi üzerinden videoları otomatik oynatmanıza veya bu videoları tamamen devre dışı bırakmanıza olanak tanır.

Google Play Store’da otomatik oynatılan videoları devre dışı bırakma seçeneği ilk olarak sınırlı bir sunumun bir parçası olarak geçen ay ortaya çıktı. Ancak artık Google’ın seçeneği tüm kullanıcılara sunduğu görülüyor.

Otomatik oynatılan videolar geleneksel olarak dikkat çeken veriler olduğundan, bu geçişi yine de gördüğümüze sevindik. Bu ayar özellikle mobil veri ve / veya sabit hat veri planlarının pahalı olduğu bölgelerde önemlidir.

Bu ayar, Google Chrome’un masaüstünde ve Android’de kendi otomatik oynatma geçişine katılır ve web’deki can sıkıcı uygulamayı engellemenizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir