İnternetimizi hızlandırmanın 5 yolu | 2

İnternet artık yaşamımızın bir parçası. İnternet ile eskiden ulaşamadığımız ya da zorluk çekebildiğimiz bilgilere anında ulaşabiliyoruz. Sadece bilgi edinmek ile kalmayıp aynı zamanda sosyalleşip arkadaş edinebiliyoruz. Bu eylemleri yaparken beklemek ise bazen sıkıcı olabiliyor. İnternet hızı yüksek bir pakete geçsek bile bazen internetimiz yavaşlayabiliyor ve bu durumun bir çok nedeni var. Şimdi ise daha önce daha paylaşmış olduğumuz İnternetimizi hızlandırmanın 5 yolu adlı haberimizin ikinci kısmını derledik.

Monitör, Ikili, Binary System, Bilgisayar, Ikili Kod

İnternetimizi hızlandırmanın yolları

  1. Bilgisayarınıza herhangi bir program yüklerken gözden kaçırabildiğiniz toolbar eklentileri olabilir. Onları yüklemiş iseniz program ekle kaldırdan silebilirsiniz.

2. Bazen sadece geçmişi silmek yeterli olmaz. Özellikle Google Chrome verilerini bilgisayarınızın C yerel diskinde depolar. Bunları ve kalıntı belgelerini silebilirsiniz.

3. Bulunduğunuz bölgede altyapı çalışmaları oluyor olabilir ya da altyapınızda bir arza meydana gelmiş olabilir. Sorunu bulmak ve çözüm aramak için internet servis sağlayıcınız ile görüşün.

4. Favorilere eklediğiniz sitelere bir göz gezdirin. Düzenleyin veya hepsini silin.

5. Bunların hiçbiri de olmadıysa son çaremiz modemizi daha yeni bir modem ile değitirmek. Eskiyen modemlerimiz zamanla performans düşüşü sergileyebiliyor. Daha yeni bir modem almak sorunumuz modem kaynaklı ise sorunu çözecektir. Hatta belki verimimizi bile arttırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir