İPhone PIN nasıl değiştirilir?

İPhone PIN’inin nasıl değiştirileceğini bilmiyor musunuz? Öyleyse, yalnızca birkaç saniye süren basit bir işlem olduğunu bilmelisiniz, istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz ve tüm Apple telefonlarında aynı olan erişilebilir bir ayardır.

Her ne kadar SIM PIN genellikle değişmez olduğu düşünsekte, bazı durumlar için değişilmesi veya yenilenmesi gerekebilir.

PIN, iPhone’u her açışınızda iPhone’un istediği 4 basamaklı koddur, önce parmak izinizi veya kilidini açmak zorunda kalacaksınız ve ardından PIN için 3 denemeye kadar giriş yapacaksanız, hepsinden başarısız olursanız kartınız bloke edilir. Kartta PUK’u kullanmanız gerekir.

  • Ayarlara girin
  • Telefon ayarlarını bulup tıklayın.
  • Şimdi “SIM PIN” seçeneğini bulana kadar ekrana biraz gezin.
  • PIN’ininizi girip yeni PIN oluşturabilirsiniz.

İşte bu, gördüğünüz gibi , herhangi bir iPhone ve iOS sürümünde gerçekleştirebileceğiniz hızlı ve basit adımdırPIN’i Android’de değiştirmek istiyorsanız, ayar, tüm akıllı telefonlarda aynı yerde olmadığından, hangi cep telefonuna sahip olduğunuza bağlı olarak, birkaç adım daha uygulamanız gerekebilir.

Bahsettiğimiz gibi, iPhone PIN’ini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz, ancak bu her zaman yeni olanı hatırlamanız gerektiği anlamına gelir, bu yüzden bir şifre yöneticisine yazmanız veya ezberlemeniz daha iyi olur.

Rastgele bir kod kullanmanız, doğum tarihlerinden kaçınmanız ve kullanıcının bildiğini düşündüğünüz herhangi bir kombinasyonun kullanılması önerilir. Bunu hatırlamanın daha zor olacağı doğrudur, ancak birisi telefonunuzu alırsa, SIM PIN’inizin ne olduğunu bulmak daha karmaşık olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir