iPhone'dan tüm fotoğrafları silme

Güle güle, istenmeyen fotoğraflar!
Bazen sadece bütün var olan resim video gibi her şeyi silmeniz gerekir. iPhone’unuzda depolama alanınız tükeniyor olabilir. Bu nedenle, işleyebildiğinizden daha fazla özçekimi vardır, ya da başka bir nedenden dolayı, telefonunuzda sakladığınız tüm fotoğrafları silmek istediğiniz zamanlar olabilir. Neyse ki, bunu yapmanın oldukça kolay bir yolu vardır.

Eğer Mac sahibiyseniz 


Tüm iPhone fotoğraflarınızı bir anda silmenin en kolay yolu, bir Mac’e bağlamayı gerektirir.  Sadece uygun kabloyu kullanarak telefonunuzu bağlayın ve Image Capture’u açın . Telefonunuzdaki tüm fotoğrafları gösteren bir pencere görünmelidir. Pencereye tıklayın, ardından tüm resimlerinizi seçmek için Command + A tuşlarına basın. Ardından, silme düğmesine tıklayın (içinden geçen bir çizgiye benzeyen bir daire), uyarı istemi göründüğünde Sil’e basın, iPhone’daki tüm fotoğrafları kaldırmış olacaksınız.

Sadece İOS cihazınızı kullanarak silme

Yalnızca iOS cihazınızı kullanarak tüm fotoğrafları bir kerede silmek için uygun bir yol yoktur (Tamamen telefonu temizlemek sıfırlamak isterseniz bu yolu izleyebilirsiniz.)
Ayarlar> Genel > Sıfırla> Tüm İçeriği ve Ayarları Sil  Seceneginden telefonu komple sıfırlayabilirsiniz
Ancak, fotoğrafları bir seferde silmek yerine hızlı bir şekilde silmek için hızlı bir yol var.

İOS cihazınızda Fotoğraflar uygulamasını açın ve ekranın en altındaki Fotoğrafların seçiniz fotoğraflarının hepsinin seçili olduğundan emin olun. Sağ üst köşedeki Seç düğmesine basarsanız, görüntülenen ilişkili resimlerinin hepsini seç göstergelerine dokunarak her bir gruplamayı seçebilirsiniz.

Her grubunu manuel olarak seçmeniz gerekecek, ancak her bir fotoğrafı tek tek seçmekten çok daha hızlı bir seçenek. Tüm Anları seçtikten sonra çöp kutusu simgesine (????️) basın, ardından fotoğrafları silmek istediğinizi onaylayın ve sildiğiniz resimler fotoğraflar klasöründen son Silinen klasörünüze yapıştıracaklardır.

Bunları iyi için kaldırmak için Albümler> Son Silinen’e gidin, ardından sağ üst köşedeki Seç’e basın ve ardından sol alt köşedeki Tümünü Sil‘i tıklayın. Artık fotoğraflarınız cihazınızdan kalıcı olarak kaldırılmalıdır.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir