It Takes Two incelemesi

Hazelight Studios tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayımlanan It Takes Two bizi gerçekten şaşırttı.

Beklentimizin çok üstünde bir deneyim vaad eden It Takes Two, gerek bölüm tasarımları gerek oynanış mekaniği gerek ise hikaye akışı anlamında oldukça başarılı bir yapım. Oyunu belkide standart oyunlardan ayıran en önemli özelliği zorunlu co-op bir oyun olması.

Yani oyunu oynamak için bir kişiye daha ihtiyacınız var. Tek başınıza oynamanız mümkün değil. Ancak hemen üzülmeyin. Oyun bu taraftada oldukça güzel bir seçenek sunuyor. Aynı cihaz üzerinde co-op oynamanın yanında başka cihaz üzerinden arkadaşlarınızla da oynamanıza izin veriyor. Üstelik oyuna bir kişi sahip ise, o kişi istediği bir arkadaşına oyunu “Friend’s Pass” olarak bir nevi hediye edebiliyor ve onunla oynayabiliyor.

Tabi ki oyunun gerçek sahibi hala oyunu alan kişi. Oyunu alan kişi sadece “Friend’s Pass” verdiği arkadaşı ile oynamak zorunda değil. İsterse bu arkadaşı ile girmek yerine başka arkadaşlarıylada “Friend’s Pass” sistemi ile oyununa davet edebilir. Oyunun hikaye kısmına gelmemiz gerekir ise, Rose isimli bir kızın ebeveyni olan Cody ve May isimli bir çifti kontrol ediyoruz.

Rose geçinemeyen ebeveynleri için üzülmektedir. Bu çift, sihirli bir şekilde iki oyuncağın içine hapis olur ve bir kitap Rose’un annesi ile babasının tekrar bir araya getirmek için Rose’a yardım etmeye çalışır. Farklı tasarımları ve farklı mekanikleri ile It Takes Two son zamanlarda oynadığım en iyi oyunlardan biri.

Süre olarak baktığımız zaman oyunun ana hikayesi yaklaşık 10,5 saat iken, her şeyi yapmak istiyorsanız ise bu süre yaklaşık 15 saat oluyor. Unutmadan şunu da ekleyelim. Oyun PlayStation 4, PlayStation 5, Windows, Xbox One, Xbox X ve S Serisi platformlarda oynanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir