Kindle Kids Edition, Amazon’un genç beyinler için yaptığı e-okuyucu

Son olarak, genç okuyucular ebeveynlerinin Kindles and Nooks’larını ödünç almak zorunda kalmayacaklar. Amazon Kindle Kids Edition’ı tanıtıyor, okuduklarında ve sayfaları çevirmeye devam ederken zihinlerin büyümesine yardımcı olacak özelliklerle dolu bir e-reader tanıttı.

Amazon’un en iyi Kindles’larından daha uygun fiyatlı gibi, Kindle Kids Edition’ın da ayarlanabilir ön ışığı olan 6 inçlik bir e-mürekkep ekranı (167 ppi) bulunuyor ve bir basın açıklamasına göre pili haftalarca sürüyor. Çocuk dostu bir kutu (pembe veya mavi), Çocuklar için  ve 2 yıl garantilidir.

Ancak çocuklar için büyük eklemeler, genç okuyuculara yardımcı olan yeni özelliklerdir ve önceden belirlenmiş hedeflere doğru ilerlerken Başarı Rozetleri gibi şeyler, aynı zamanda otomatik olarak zor kelimelerin üzerinde kısa tanımlamalar sağlayan Word Wise gibi şeyler.

Aynı zamanda uygun bir sözlük var ve kelimeleri aramak onları otomatik olarak onları Gelecekte incelemeleri için onları Flashcards’a çeviren bir Kelime Oluşturucu özelliğine ekleyecektir.

Ayrıca, kullanıcıların her yaştan okuyucular için yararlı olan, tam yazım olmadan başlıkları bulmalarına yardımcı olan gelişmiş bir arama özelliği olan Easy Discovery de bulunmaktadır. Ayrıca, tercih ettikleri türler, yazarlar ve karakterlerle ilgili kitapları önerir. Son olarak, Kindle Kids Edition kilit ekranında akılda çocuklar ile tasarlanmış duvar kağıtları vardır.

Kindle Kids Edition, bugün 99,99 £ ‘dan (yaklaşık 122 $) başlayacak ve 30 Ekim’de gönderim başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir