Monster Energy Pilotu Lewis HAMILTON, Singapur’daki Yenilginin Rövanşı İçin Soçi’ye Hazırlanıyor

SIRALAMADAKİ LİDERLİĞİNİ KORUYAN MONSTER ENERGY PİLOTU LEWIS HAMILTON,

SİNGAPUR’DAKİ YENİLGİNİN RÖVANŞI İÇİN SOÇİ’YE HAZIRLANIYOR

Geçen yılın Formula 1 dünya şampiyonu Monster Energy pilotu Lewis Hamilton, bu hafta gerçekleşecek Rusya Grand Prix’si öncesinde Mercedes-AMG Petronas Motorsport ekibiyle bir motivasyon toplantısı yaptı. Pilotlar Şampiyonası’nda Silver Arrows takım arkadaşı Monster Energy pilotu Valtteri Bottas’ın 65 puan önde olan, beş şampiyonluk sahibi Hamilton, son üç yarışı rakipleri Ferrari takımına karşı kaybetti.

Lewis, İtalyan Ferrari ekibinin açtığı savaşı memnuniyetle kabul ettiğini, artık yapmaları gereken tek şeyin daha iyi bir performans göstermek ve Soçi’de iyi bir mücadele vermek olduğunu belirtti. Lewis, Singapur Grand Prix’sinde dördüncü bitirdikten sonra azmini kaybetmediğini söyledi. Bu ruh hali Charles Leclerc ve Sebastian Vettel ile girdikleri çekişmeyi keyifli bir şekilde devam ettireceğinin işaretini verdi.

Lewis şöyle konuştu: ” İnsanlar arka planda ne kadar çalıştığımızı bilmiyorlar. Sezon ilerledikçe bu iş daha da sıkılaştı ve biz bundan memnunuz. Ama aynı zamanda daha iyi bir iş çıkarmamız lazım. Yılın başında çok iyi gidiyorduk ve şampiyonluk yolunda rakiplerimizle aramızı çok açmıştık. Ama bu ara kolaylıkla kapanabilir. Henüz kazanmadık ve kendimize çeki düzen vermeliyiz. Şu an kendimizi çok iyi hissetmiyoruz. Bu da iyi bir şey çünkü şu an hepimiz aynı acıyı hissediyor olmalıyız. Bu acıyla sonraki yarışa girip daha iyi bir performans göstermeye çalışmalıyız.”

Mercedes-AMG Petronas Motor Sporları Takımı, Soçi’de modern F1 döneminin 2015 yılında başlamasından bu yana düzenlenen Rusya Grand Prix’lerinin beşini de kazandı. Bu yarışı 2017’de kazanan Valtteri Bottas, özellikle Singapur’da beşinci bitirdikten sonra Soçi’deki rövanşı dört gözle beklediğini söyledi.

Valtteri “Soçi’de bitmemiş bir işim olduğunu hissediyorum. Orası benim için iyi bir pistti ve tekrar öyle olacağından eminim. Ferrari için düz yollarla dolu zorlu bir pist. Soçi’ye iyi bir psikolojiyle gideceğim. Ferrari’nin bizden daha iyi bir şekilde ilerlediğini biliyoruz. Tüm yapabileceğimiz ise daha hızlı gidip daha iyi bir yarış çıkarmak” dedi.

Soçi’deki yarış 29 Eylül Pazar günü gerçekleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir