Motorola patenti Razr’ın bir ton kısayol tuşuyla katlanabileceğini ileri sürüyor

Görünüşe göre Motorola zaten geleceği düşünüyor, Let’s Go Digital başka bir Razr tarzı katlanabilir telefon için patent başvurusunda bulundu. Bu dosyalama, kapak form faktörünü gösterir, dışarıdan ikincil bir ekranla tamamlanmaktadır.

Patent görüntüleri, sekiz farklı monte edilmiş dokunmatik sensöre sahip bir telefonu göstermektedir; temelde farklı özellikleri başlatmak için basılabilen veya kaydırılabilen sanal düğmelerdir. Dosyalama, sol tarafta dört sensör ve sağ tarafta dört sensör gösterir. Bu sensörler, esas olarak cihaz kapalıyken (“kümülatif sensör modu” olarak adlandırılır) form faktörüne bağlı olarak farklı işlevler sağlayan olarak bir araya getirilir.

Bu, favori uygulamanızı başlatmak için cihaz açıkken bir sensöre potansiyel olarak dokunabileceğiniz anlamına gelir. Cihaz kapalı mı? Ardından teorik olarak Google Assistant’ı çağırabilir veya birleşik sensörlere dokunarak bunun yerine selfie kamerayı başlatabilirsiniz. Aslında, Let’s Go Digital, dokunmatik sensörlerin 20 farklı fonksiyon ve jest sağladığını bildirdi.

Bu sensörler, diğer cihazlarda görülen Kısayol işlevlerini, Active Edge sıkma işlevini kullanan HTC ve Google beğenileriyle ilginç bir şekilde ele alıyor gibi görünüyor.

Ayrıca, patent görüntülerinin ekranda parmak izi sensörlü bir telefon gösterdiğine dikkat etmek önemlidir. Yeni Motorola Razr katlanabilir, çenesinde bir parmak izi paketlerken, Samsung ve Huawei’nin katlanabilirleri yana monte edilmiş tarayıcılar sunuyor. Böylece, ekran tarayıcılarına sahip bir Motorola Razr, katlanabilir cihazlar için ilk olacak.

Bu sadece sonuçta bir patent başvurusu, bu yüzden bunun Razr 2 veya hatta ticari bir sürüm olduğuna dair hiçbir garanti yok. Ancak katlanabilir Razr aynı zamanda Ağustos 2018’de ilk gördüğümüzde bir patentti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir