Mount & Blade II: Bannerlord Multiplayer Sınıf Sistemleri

Mount and Blade 2: Bannerlord çok oyunculu kapalı betası sonunda birkaç hafta önce başladı ve  Taleworlds neler olup bittiği hakkında biraz konuşmaya karar verdi. Steam’e çıkan yeni bir güncelleme, oyuncularınbaşlamadan önce piyade, menzilli veya süvari tabanlı ekipmanlarla başlamsını sağlayan çok oyunculu sınıf sisteminin ayrıntılarına giriyor.

Taleworlds, amacının, her sınıfın kullanılabilir olmasını sağlamak için, farklı durumlarda güçlü ve zayıf yönleri olacağını söyledi. “Bazı sınıflar açıkça diğerlerinden daha güçlü ve daha donanımlıdır, ancak bu, her durumda daha yüksek düzeyde performans gösterecekleri anlamına gelmez ve elbette, söz konusu olduğunda seçeneklerinizi sınırlayan çok daha yüksek bir maliyetle gelirler. “diye açıkladı.

Oyuncular, sınıflarını seçmek için puan kullanacaklar; bu, Mount ve Blade: Bannerlord’un parasının elden geçirilmiş (ve yeniden adlandırılmış) bir versiyonudur. Daha iyi donanımlı sınıflar, saha için daha fazla puan gerektirir; bu kısım yeterince açıktır, ancak ilginçleşmeyi vaat ettiği yer, yeniden doğmayı destekleyen oyun modlarındadır. Her yeniden doğuş noktası ayrıca puan gerektirecektir, yani bir tur boyunca puan yönetiminin ne sıklıkta yeniden doğabileceğinizi ve hangi sınıflarda oynayabileceğinizi belirleyeceği anlamına gelir.

Bireysel sınıflar bir perk sistemi aracılığıyla biraz özelleştirilebilir olacak ve factionlarını sadece kozmetik olarak değil, aynı zamanda kullandıkları ekipman ve gerçekleştirdikleri asıl işler açısından yansıtacak. Sonuç olarak, her bir factionın güçlü ve zayıf yönleri, kendi sınıflarında görülecek ve en iyi kullandıkları ve onlara karşı en iyi kullanılan stratejileri ve taktikleri etkileyecek.

“Genel olarak, çok oyunculu sınıf sistemindeki bu değişikliklerin ekip çalışmasını ve iletişimi teşvik eden daha adil ve daha erişilebilir bir çok oyunculu deneyim yaratacağını düşünüyoruz ve oyunu Mount & Blade’in özünde bulunan beceri temelli yönlü savaş sistemi üzerine odaklıyoruz.”dedi Taleworlds. “Bir bakışta tam olarak rakibinizin kim olduğunu, yeteneklerini ve sınırlamalarını tam olarak görebilmenizi sağlarken, gizli meta yapıların öne çıkma olasılığını ortadan kaldırarak oyunun biraz dengeli kalmasını sağlar.”

Mount and Blade 2: Bannerlord çok oyunculu kapalı beta devam ediyor, ancak ne yazık ki çıkış tarihi henüz belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir