NASA ve Boeing Pad Abort Testini gerçekleştirmeyi planlıyor

NASA ve Boeing, Pazartesi günü Pad Abort Testini, sonunda uzaya taşıyacak olan uzay aracı CST-100 Starliner ile yapmayı planlıyor. NASA’nın Ticari Ekip programı; Bu test, Startliner sistemlerinin birlikte doğru çalışacağından emin olmak için tasarlanmıştır.

Pad Abort Testi, NASA’ya göre New Mexico’daki White Sands Füze Serisinde yapılacak. Testin, üç saatlik bir test penceresiyle 09:00 ET’de başlaması planlanmaktadır. NASA ve Boeing, olayın 8:50 ET ET / 5:30 AM PT’de başlamasıyla olayı yaşamayı planlıyor. Halk, etkinliği NASA TV’de izleyebilir olacak. Bu testin anahtarı, Starliner uzay aracı sistemleri sağlıyor. Birkaç farklı irtifa iticisini ve yörüngesel manevra roketlerini kontrol edeceği gibi dört farklı durdurma motoru da ateşlenecektir.

Testin bir parçası olarak, Starliner uzay aracı nihayetinde iniş hava yastıkları ve paraşütleri kullanarak White Sands Missile Range’e geri dönecek. Kurtarıldıktan ve Launch Complex 32’ye geri alındıktan sonra, uzmanlar gemiyi değerlendirecek ve analiz edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir