Netflix’e nasıl bir hatırlatıcı konulur

Netflix akış platformu, isteğe bağlı olarak çevrimiçi içerik seçeneklerinin kraliçesi haline geldi, ancak çok az kişinin bildiği ve bir hatırlatma koymanın gerçek olduğu bir şey var.

Bildiğiniz gibi, ilgi çekici bir olayı hatırlamanın temel öncülünde hatırlatıcılar var; örneğin, Google Takvim’de doğum günleri, geziler (uçak bileti) veya hatta toplantılar hatırlatıcıları var. Netflix’te hatırlatıcılar var, ancak zaten en azından şimdilik özelleştirilemeyeceklerini umuyoruz. Yani, bugün Netflix’te var olan hatırlatıcılar, aramalarımıza ve platformda gördüğümüz dizilere, filmlere ve belgesellere dayalı bildirimlerdir.

Diğer bir deyişle, 1 Kasım’da en sevdiğimiz dizilerimizin yeni sezonu, bize hatırlatan platformun kendisi olacaksa ve hiçbir koşulda Netflix’te manuel olarak izin verilen bir uyarı veya hatırlatıcı olmadığında. Ayrıca, prömiyer günü uyarıyı almak için Google Takvim’de veya diğer benzer uygulamalarda alarmlar ve hatırlatıcılar oluşturabiliriz.

Web sürümünde Netflix hatırlatıcıları

Önde gelen akış içerik platformunun web sürümüne ulaştığımızda, sağ tarafta “zil” şeklinde bir simge olduğunu görüyoruz. Eğer zile tıklarsak, bize yakınlığı geliştirdiğimiz öncülleri bildiren bir menü görüntülenir.

Bu bildirimler, Netflix’in bize zevklerimize, hem dizilere hem de filmlere ve belgesellere en çok benzeyen öncüllere özen göstermek için gönderdiği kişiselleştirilmiş hatırlatıcılardır.

Bu hatırlatıcılardan veya bildirimlerden herhangi birini tıklarsak, bizi o içeriğin “kapağına” götürür ve oradan bölümleri, benzer içerikleri izleyebilir, fragmanı izleyebiliriz, vb.

Mobil uygulamadaki Netflix hatırlatıcıları

Netflix’in tadını çıkarırken cep telefonunu kullanmayı seçersek, bu durumda alt çubuğa dikkat etmeliyiz:

  1. 3 yatay çizgiye tıklayın.
  2. Bu menüye girdikten sonra “Bildirimler” i tıklayın.
  3. Netflix’in bizim için ilgi çekici olduğunu düşündüğü haber ve bültenlerin yer aldığı yerde olacak.

Önerilerden veya hatırlatıcılardan birini seçtiğimizde, bizi söz konusu içeriğin bilgisine götürecek ve fragmanları, bölümleri görebilecek, benzer seçenekleri görebilecek, içerikleri çoğaltabilecek vb.

Windows 10 için uygulamadaki Netflix hatırlatıcıları

Dizüstü ya da masaüstü bilgisayarımızda Windows 10 varsa, bu işletim sistemi için Netflix’e kendi uygulaması aracılığıyla erişmeniz önerilir ve hatırlatıcılar şu şekilde bulunur:

  1. Sol tarafta, yukarıda 3 yatay çizgi beliriyor.
  2. Bu çizgilere bastığımız zaman, zevklerimizle ilgili yenilik ve sürümlerle ilgili bildirimlerin göründüğü bir menü görüntülenir.
  3. “Bildirimler” e tıklarsak , menü genişler ve Netflix’in tespit ettiği tüm yayınlar ve haberler zevklerimizle tutarlıdır.

Bu hatırlatıcılardan birine karar verirsek, basmak bizi özel bölüme götürür ve oradan bölümleri, fragmanları, benzer seçenekleri vb. Görebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir