Nvidia RTX 2080 Ti Super geliyor

Daha önce Nvidia’nın amiral gemisi olan RTX 2080 Ti’nin Süper varyantının varlığından önceki fısıltılarını duyduk – yanlış olduğuna dair bir söylenti dahil – ama görünüşe göre GPU yapımcısı kanatlarda bekleyen yeni bir süper-güçlü RTX şampiyonuna sahip. En azından son spekülasyonlara göre.

Kısa ama tatlı bir tweet’te (Twitter için bile kısa), kopite7kimi, Nvidia’nın amiral gemisinde yeni bir dönüş yaptığını iddia ettiği bir kaç sulu iddiaya dayanan ayrıntılarını açıkladı.

Öyleyse, RTX 2080 Ti Super, Nvidia ile ilgili sızıntılar ile daha önce vesile olan paralarda olan Twitter hesabına göre varlığını sürdürüyor, bununla birlikte, hala buralardaki dedikodular çok miktarda çeşnili (tuz, biber ve başka nasıl bir fantezi istersen – belki biraz kırmızı biber, çünkü sonuçta bu baharatlı bir sızıntı).

Tweet’teki sayı – 4,608 – gelen GPU’nun taşıyacağı (iddia edilen) CUDA çekirdeği sayısını ifade eder, bu da tam Turing TU102 GPU’yu kullanacağı anlamına gelir (Nvidia Titan RTX’de görüldüğü gibi). Bu, sırasıyla 2080 Ti’nin 544 ve 68’ine kıyasla 576 Tensor çekirdeği ve 72 RT (ışın izleme) çekirdeği ile çalışıyor (ikincisi de 4,352 CUDA çekirdeğine sahip).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir