One Punch Man: A Hero Nobody Knows İnceleme

One Punch Man: A Hero Nobody Knows, Bandai Namco‘nun, popüler anime serisi One Punch Man referansı olarak çıkardığı yeni dövüş oyunu. One Punch Man anime serisinde, kel kafalı, biraz şaşkın, biraz ciddi, fazlasıyla da komik olan karakterimiz Saitama, gençliğinden, animenin geçtiği zamana kadar çok çalışarak inanılmaz bir güç elde etmiş olarak karşımıza çıkıyor. Bu adam tek yumrukla karşısına gelen tüm düşmanları yenebiliyor. evet yanlış duymadınız sadece tek bir yumrukla. Bunu yaparken de suratında zorlanmanın z’sini görmüyorsunuz.

Tabii bu bilgilerden sonra herkesin kafasında tek bir soru var: Saitama oyunda da her şeye tek atacak mı? Cevap EVET!

Gamescom trailer’ında yayınlanan videoda, Saitama’nın karşısındaki tüm düşmanları tek bir yumrukla K.O ettiğini görüyoruz. Bu gerçekten çok eğlenceli ve komik bir özellik. Ayrıca karşıdaki düşman hasar vurdukça da neredeyse hiç hasar almıyor. Ancak bu özellikler sizi şaşırtmasın. Saitama’nın tek atması, onu oyunun her yerinde kullanabileceğimiz anlamına gelmiyor.

Geliştiriciler, animedeki özelliklerini baz alarak yarattıkları bu inanılmaz güçlü kahramanı, yine animedeki özelliğini alarak büyük handicap ile getirmişler. Animede Saitama, her savaşa geç kalması ile ünlü. Bu nedenle oyundaki dövüşlerimizde, çoğunlukla başta farklı bir karakterle oynayarak geri sayım olarak gösterilen sürede Saitama’nın gelmesini bekleyeceğiz. Bu süre boyunca karşımızdaki düşmana ölmeden dayanmalıyız. Bu süre zarfınca dayandığımızda Saitama savaşa giriş yapıyor ve şov da tam orada başlıyor. Saitama’nın 5 dakika, 10 dakika yada daha uzun sürelerde savaşarak oyaladığımız o güçlü düşmana tek bir yumrukla tek atışını izliyoruz.

Oyuna teknik açılardan baktığımızda ise, ilk olarak animeden uyarlanan bir oyun olarak grafiklerinde anime tarzı olduğunu görüyoruz. Ancak Naruto Ultimate Storm serisi gibi bir yumuşatma kullanılmamış ya da az kullanılmış. Ayrıca yine Naruto Ultimate Storm ile karşılaştırdığımızda mekanın 3 boyutlu olarak kullanılmasından çok, Tekken tarzı 2 boyuta odaklanılmış, ancak 3. boyutta unutulmamış.

Saitama’nın 2 kişilik dövüş modunda (Bandai Namco genel olarak tüm dövüş oyunlarına 2 kişilik dövüş modu koyar. Ancak henüz 2 kişilik dövüş modu hakkında bir bilgi yayınlanmadı.) oynanıp oynanamayacağı henüz meçhul. Ancak muhtemelen böyl ebir imkan tanınacaktır. Buna ek olarak, eğer ki çevrimiçi mod olursa, Saitama kullanımı ya yasaklanacak ya da Saitama’nın güçleri normal kahraman seviyesine indirilerek kullanıma sunulacaktır.

Eğer bir anime severseniz ve dövüş oyunlarından zevk alıyorsanız, eminim One Punch Man: A Hero Nobody Knows’tan büyük keyif alacaksınız

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir