PC için En İyi Ram’ler – 2020

En İyi RAM 2020: Ram  PC’niz için geçiçi hafıza kaynaklarıdır.

Bu RAM çalışma kılavuzu, satın almadan önce tıkınmanıza yardımcı olacaktır.

Kendinize bir iyilik yapın ve bütçenizin sağlayabileceği en iyi RAM’e yatırım yapın. Bunu yapmazsanız , bir bilgisayarın mutlak canavarına sahip olsanız bile , bir noktada bir tür yavaşlama ile karşılaşma olasılığınız hala yüksektir.

Windows 10 veya macOS Mojave gibi hafızaya aç işletim sistemleri sayesinde bahsetmiyorum bile, zorlu uygulamalar  en iyi RAM’e sahip olmak PC’niz için hiç olmadığı kadar önemli. Masaüstü bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınız eskisi kadar hızlı çalışmıyorsa, dışarı çıkıp en iyi RAM’i almanın tam zamanı olabilir.

Ancak dışarı çıkıp rastladığınız ilk RAM çubuğunu satın almadan önce, göz önünde bulundurmanız gereken çok şey olduğunu düşünün. Pek çok farklı kapasite, hız ve hatta hafıza boyutu var. Ve, PC bileşenleri sahnesine pek aşina değilseniz, donanımınız için en iyi RAM’i bulmakta zorlanabilirsiniz.

PC bileşenlerini takmaya tamamen fazla zaman harcıyoruz. İhtiyaçlarınıza en uygun RAM’i bulmanıza yardımcı olmak için, şimdiden yola çıktık ve şu anda piyasadaki en iyi RAM kitlerini topladık.

Ballistix Sport Laptop Ram

ÖZELLİKLERİ
Ram Tipi DDR3
Ram Kapasitesi 2×8 GB
Kullanım Alanı Laptop
Ram Hızı 2400 MHz
Kit 2

 

Fiyat : 1000.00 ₺ – 16 GB 

Önemli olan dizüstü bilgisayar sistemleri için en iyi RAM’dir. Bu üretici, Crucial Ballistix Sport SODIMM’lerini verimli pil ömrü için tasarlarken, aynı zamanda çoklu görevler için hızlı hızlar sunuyor. En iyi dizüstü bilgisayarları hızlandırmak isteyen herkes için idealdir ve bu bellek büyük olasılıkla dizüstü bilgisayarınızdan gelen her şeyden daha yüksek bellek hızı sunar. Dizüstü bilgisayarınızın RAM’i yükseltmenize gerçekten izin verdiğinden emin olun – tamir edilebilirlik bugünlerde modası geçmiyor.

G.Skill Mac RAM

ÖZELLİKLERİ
Ram Tipi DDR3
Ram Kapasitesi 2×8 GB
Kullanım Alanı Mac
Ram Hızı 1333 MHz
Kit 2

 

Fiyat : 993.00 ₺ – 16GB 

 G.Skill sadece dizüstü ve masaüstü RAM’lere yönelik değildir, aynı zamanda Mac’ler için bellek yükseltmelerine de sahiptir. Gördüğünüz gibi, Apple RAM yükseltmeleri için tutarsız miktarda ücret alıyor, bu nedenle üçüncü taraf bir kitle birlikte kullanmak bir ton para tasarrufu sağlayabilir. Mac’iniz hala yükseltilebilir RAM’e sahip olacak kadar eski olduğu sürece. Bu SO-DIMM kitleri 9 ile 11 arasında bir CAS gecikmesine ve 1,333 MHz ile 1,600 MHz arasında hızlara sahiptir. Paranın karşılığını en iyi bang Mac için G.Skill DDR3-1,333 gibi görünüyor. 

Corsair Vengeance LPX

ÖZELLİKLERİ
Ram Tipi DDR4
Ram Kapasitesi 8 GB
Kullanım Alanı PC
Ram Hızı 3000 MHz
Kit 1

 

Fiyat : 257.00 ₺ – 8 GB 

Corsair’in Vengeance LPX RAM’i, minimum ayak izi ile maksimum performans isteyen kullanıcılar için üretildi. Bu düşük profilli RAM, büyük CPU soğutucuları olan PC sistemleri için önemlidir. Bu kadar düşük profilli olmalarına rağmen, overclock yaparken soğumaları için sekiz katmanlı bir ısı yayıcı özelliği var. İnce tasarımı LED’lere izin vermese de, üç renkte elde edebilirsiniz: siyah, kırmızı veya mavi.  

HyperX Predator DDR4 RGB

ÖZELLİKLERİ
Ram Tipi DDR4
Ram Kapasitesi 2×8 GB
Kullanım Alanı PC
Ram Hızı 3200 MHz
Kit 2

 

Fiyat : 817.00 ₺ – 16GB 

HyperX her zaman masaüstü hafızasında büyük bir isim olmuştur ve nedenini anlamak zor değildir. Piyasaya sürdükleri DIMM’ler, fiyatı gerçekten olması gerekenden daha fazla zorlamadan her zaman en son teknolojilere sahiptir – ve HyperX Predator DDR4 RGB yine bir başka örnektir. Sadece bu hızlı değil, aynı zamanda iyi görünüyor – DIMM’ler arasındaki aydınlatmayı gerçekten senkronize etmeyi vaat eden Infrared Sync teknolojisi ile. Ve şık siyah ısı yayıcılarıyla, oyun PC’nizin maksimum estetiğe ulaşmasını istiyorsanız bu en iyi RAM’dir.

Adata Spectrix D80

Oyun için En iyi Ram

ÖZELLİKLERİ
Ram Tipi DDR4
Ram Kapasitesi 2×8 GB
Kullanım Alanı PC
Ram Hızı 3000 MHz
Kit 1

 

Fiyat : 380.00 ₺ – 8GB 

Hepsi bir arada oyun teçhizatı inşa ediyorsanız, sunulan en şık donanımı istersiniz – kim tüm odayı aydınlatacak bir oyun teçhizatı istemez? Bu çekici geliyorsa, Adata Spectrix D80, gidilecek RAM’dir. Sadece 5.000MHz’e kadar olan frekanslarda mevcut değil, aynı zamanda sıvı soğutmalı, yani aşırı ısınması için endişelenmenize gerek yok. Adata Spectrix D80, RGB aydınlatmalı bir mağarada oyun oynamak için en iyi RAM olacak.

G.Skill Trident Z RGB DC

En iyi uyuşan ve çift kapasiteli bellek

ÖZELLİKLERİ
Ram Tipi DDR4
Ram Kapasitesi 2×8 GB
Kullanım Alanı PC
Ram Hızı 3200 MHz
Kit 2

 

Fiyat : 762.00 ₺ – (2X8GB) 

Bazen, özellikle en iyi oyun bileşenlerini ararken, ‘büyük veya eve git‘ en iyi tavsiyedir. Ve ne yapacağınızı bildiğinizden daha fazla RAM istediğinizde, G.Skill Trident Z RGB DC bellek ile gitmek isteyeceksiniz. DC, çubuk başına 32 GB olduğu gibi çift kapasite anlamına gelir. Şimdi, bu kesinlikle dünyanın en hızlı hafızası değil, şu anda sadece 3.200 MHz’e kadar mevcut, ancak çok fazla DIMM yuvası kullanmadan çok fazla RAM gerektiğinde (büyük bir CPU soğutucunuz veya bir Mini-ITX kartı), G.Skill TridentZ RGB DC ile yanlış gidemem.

Corsair Dominator Platinum RGB

Yüksek kaliteli harika Ram

ÖZELLİKLERİ
Ram Tipi DDR4
Ram Kapasitesi 2×8 GB
Kullanım Alanı PC
Ram Hızı 3200 MHz
Kit 2

 

Fiyat : 1296.00 ₺ – (2X8GB) 

En iyisini elde etmek istiyorsanız ve fiyatlandırmayı umursamıyorsanız, Corsair’in Dominator Platinum belleği her zaman listenin başında yer aldı. Bununla birlikte, 2019’da Corsair’in yeni Capellix RGB LED’lerini içerecek şekilde yenilendi, bu da daha zengin ve daha renkli bir tasarıma öncülük etti. 3.600 MHz’e varan hızlarda, bildiğimiz ve sevdiğimiz aynı yüksek kaliteli RAM’dir, ancak daha iyi RGB, 2019’da Corsair Dominator Platinum RGB’yi en iyi RAM yapar.

Kingston HyperX Fury

En iyi Bütçeli Ram

ÖZELLİKLERİ
Ram Tipi DDR4
Ram Kapasitesi 8 GB
Kullanım Alanı PC
Ram Hızı 2400 MHz
Kit 1

 

Fiyat : 375.00 ₺ – (8GB) 

Bu Kingston HyperX Fury, cüzdanınızı boşaltan otomatik overclock belleğidir. Bu akıllı DDR3 veya DDR4 RAM, sistem bileşenlerini mümkün olan en yüksek hıza overclock edip Intel’in en yeni yonga setleri için performansı optimize eder. CL14 ve CL16 arasındaki gecikmeler ile birlikte gelir ve 2,133 ile 2,666MHz arasında hızlara sahiptir. Ucuz olmamakla birlikte, donanımınızın performansı üzerinde gerçekten büyük bir etkisi olabilir.

Kingston HyperX Predator

Kingstonun harika DDR4 ram modeli

ÖZELLİKLERİ
Ram Tipi DDR4
Ram Kapasitesi 2×8 GB
Kullanım Alanı PC
Ram Hızı 3000 MHz
Kit 2


Fiyat :
700.00 ₺ – (2x8GB) 

Kingston’un yüksek performanslı HyperX’i, piyasadaki en iyi DDR4 RAM’lerden bazılarına sahiptir ve Predator modelleri, XMP profilleri ile daha da genişletilebilen, özellikle ayarlanmıştır ve olağanüstü performansa sahiptir. Predator DDR4 serisi, CL9 ila CL11 gecikmelerine ulaşır ve 1866MHz ile 2666MHz arasındaki hızları sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir