Pixel 4, Google Fi’de RCS mesajlaşma desteğini alıyor

Tüm Pixel 4 ve Pixel 4 XL kullanıcıları için iyi haberler var. Google, iki bayrak gemisi telefonunun artık Google Fi’de RCS Mesajlaşma’yı desteklediğini onaylamıştır. Bu bilgi, Google’ın Ürün ve Tasarım Müdürü Sanaz Ahari tarafından bir tweet’te doğrulandı. RCS için bir Google ürün yöneticisi, Pixel 4 sahiplerinin daha iyi bir RCS deneyimi için Carrier Services sürüm 30+ ile 5.0+ Android Mesajları sürümünü kullanmasını tavsiye etti.

RCS veya Zengin İletişim Servisleri söz konusu olduğunda, Pixel 4’teki birçok şey, taşıyıcı desteğine bağlı olacaktır. Telefonlar şimdi RCS için yazılım desteğine sahip olsa da, ağlar arası mesajlaşma hala bir karışıklık. Bununla birlikte Google Fi, Sprint ile ortaktır (RCS’yi destekler), bu nedenle yalnızca Fi SIM’li Pixel 4 telefonlarının işlevselliği desteklediğini düşünür.

RCS, Android kullanıcılarına Apple’ın iMessages ile sunduğu özelliklere benzer, daha zengin özellikli bir mesajlaşma deneyimi sunar. Android akıllı telefonunuzda RCS’yi etkinleştiremiyorsanız, bu eğlenceli numara taşıyıcı desteğinden bağımsız olarak size yardımcı olabilir.

Google ayrıca daha önce Pixel 4’teki DSDS’nin Google Fi’de gelişmiş ağ bağlantısı sağladığını onaylamıştı. DSDS’nin telefonlarda RCS mesajlaşma bağlamında nasıl oynayacağından emin değiliz. Çift SIM telefonların tümü RCS’yi desteklemez. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir