Poco F1 için Android Q MIUI 11 Güncellemesi Onaylandı

Xiaomi’nin alt markası Pocophone’un Poco F1 modeli, Pocophone Başkanı Alvin Tse  tarafından,  MIUI 11.0.9 tarafından desteklenen Android Q güncellemesini alacağı doğrulandı . Poco F1’in ucuz fiyatı ve güçlü özellikleri sayesinde, OnePlus cep telefonlarına zorlu bir rakip olacağa benziyor. Ancak OnePlus, İngiltere ve ABD’deki 5G özellikli cep telefonu pazarında iddialı bir şekilde duruyor. Bu yeni Poco F1 güncelleme duyurusu, ilk Xiaomi cihazları grubunun Android Q güncelleme programını almasından birkaç gün sonra geleceği tahmin ediliyor.

Android Q, şu anda geliştirilmekte olan Google’ın en son işletim sistemidir. Uygulama kullanımını izlemek ve kısıtlamak, altyazıları, sistem genelinde karanlık modu, Android güncellemelerini doğrudan Google Play’den indirmek ve yüklemek için ebeveyn modu gibi çeşitli yeni özelliklerle birlikte gelmektedir. Tüm bunlar MIUI 11 sayesinde Poco F1 ve daha fazlasına gelecek.

Poco F1: Android Q MIUI 11 Güncellemesi

Poco F1, 8GB RAM ve 256 GB depolama, 12 MP + 5 MP arka kamera ve 20 MP selfie kamera ile Snapdragon 845 yonga setine ev sahipliği yapıyor. Poco F1 ilk çıkışını Android 8.1 Oreo ile birlikte yaptı. Daha sonra güncelleme alarak  Android 9.0 Pie’e yükseltildi. Şimdi ise en son Android sürümü olan Android Q sürümünü alacak olan cihazın bu yılın sonuna kadar güncellemeyi alacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir