Ramazan Kolisi Alırken Bunlara Dikkat!

Ramazan Kolisi Tercihinde Ürün Kalitesi Öne Çıkıyor

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte, marketler ve e-ticaret siteleri ramazan kolilerini satışa sunmaya başladı. Bu yıl üç farklı Ramazan kolisini tüketicinin ihtiyaçlarına sunan Avansas; erzak kolisi alan kişiler üzerinde yaptığı bir araştırma ile de tüketici davranışlarını ortaya koydu. Sonuçlara göre tüketiciler, Ramazan kolisi alırken sadece uygun fiyata değil, kaliteli ürün çeşidi ve hızlı teslimata da büyük önem veriyor.

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar, Ramazan’a özel kampanyaları takip etmeye ve özenle hazırlanacak sofralar için uygun fiyatlı erzak paketlerini araştırmaya başladı.

“Temizlikten gıdaya neye ihtiyacınız varsa; Avansas dağıtım araçlarıyla 1 iş gününde ister evinizin ister işyerinizin kapısında!” diyen Avansas, toplumun Ramazan kolisi tercihindeki satın alma davranışlarını araştırarak dikkat çekici sonuçlar ortaya koydu. Geçtiğimiz yıl Ramazan kolisi satın almış ortalama 3 bin kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre; erzak kolisi satın alanların yüzde 85’i kendi çalışanlarına, yüzde 30’u ihtiyaç sahiplerine, yüzde 7’si ise kendileri için satın alma yapıyor. Bu kişilerin ortalama yüzde 85’i ise kendisi bir paket oluşturmadan markalar tarafından hazırlanmış paketleri tercih ediyor.

Araştırmadan çıkan sonuçlara göre; Ramazan kolisi tercihinde, tüketici davranışındaki en önemli belirleyici erzak kolisinin içeriği. Ürün çeşitliliğine önem veren tüketiciler, satın alacakları erzak paketinde mutlaka yağ, un, şeker, bakliyat, kahve, salça, reçel, tuz ve zeytin gibi temel gıda ürünlerinin yer almasını istiyor.

Ramazan Kolisi Seçerken Bunlara Dikkat

Avansas, tüketicilerin erzak kolisi tercihi yaparken fiyatların yanı sıra dikkat etmesi gerekenleri ise şöyle sıralıyor:

  • Kolinin güvenilir markalardan oluşturulması,
  • Ürün çeşitliliğinin Ramazan’da en fazla tüketilen gıdaları içerecek şekilde oluşturulması,
  • Ürünlerin gramajlarına dikkat edilmesi ve son kullanma tarihlerinin mutlaka kontrol edilmesi,
  • Teslimatın sorunsuz ve hızlı olması,
  • Gönderim ve ürün seçiminin pratik olması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir