Red Dead Redemption 2 yerine oynanabilecek 5 oyun

Red Dead Redemption 2’ye kimin ihtiyacı var?

Red Dead Redemption 2 sonunda çıkışını yaptı. Ancak üzücü olan tüm oyuncuları mutlu etmedi. Bunun bir sebebi fiyatı haricinde PC’ye çıkışını yapmamış olması. Tabi en azından şimdilik.

Neyse ki PC platformunda bu tarzda bir çok oyun bulunmakta. Red Dead Redemption 2’nin yerini tutacağını düşünmesek de en azından Batı tarzında oyunları oynamanızı sağlayabilir. Dilerseniz şimdi bu oyunların 5 tanesini inceleyelim.

Call of Juarez: Gunslinger

Call of Juarez: Gunslinger ile ilgili görsel sonucu

Hikaye odaklı bir deneyim arıyorsanız, Call of Juarez: Blood’da Bound’u deneyebilirsiniz. Bu oyun sayesinde Batı’nın kötü şöhretli haydutlarının izinde acımasız bir ödül avcısının destansı ve şiddet dolu yolculuğunu yaşayabilirsiniz. Denilene göre bu oyun eski Batı’nın en büyük efsanelerinden bazılarının ardında yatan gerçeği de ortaya çıkarıyor.

Oddworld: Stranger’s Wrath

Oddworld: Stranger’s Wrath ile ilgili görsel sonucu

Steampunk’tan esinlenilen Oddworld isimli bir ortamdayız. Çılgın olayların olduğu, çöl topraklarında hayatta kalmaya çalışan toplulukların, bir arada yaşamaya çalıştığı garip bir ortam. Dünya detaylı ve karakter dolu.

Gun

Neversoft tarafından yapıldı. Gun, Batı’nın ilk gerçek GTA’sı denilebilir. Dört Amerikan devletinin kasabalarını ve tozlu manzaralarını bulunduran bu oyun da hikaye, bir katil çetenin peşinden koşan bir nişancı olarak sizi cezbetmekle meşgul. Oyunun içerisinde Hollywood kadrosuyla seslendirmelerde bulunmaktadır.

Westerado

steam pixel art games ile ilgili görsel sonucu

Oyun, Westerado’nun alçak gönüllü halkıyla küçük yan arayışlar ve etkileşimlerle doludur. İnsanlarla nasıl konuştuğunuzu seçmenize izin veren, hatta insanları vurup banka soyup kendiniz de bir kanun kaçağı haline getirecek birtakım şeylere sahiptir.

West of Loathing

West of Loathing ile ilgili görsel sonucu

West of Loathing, yıllar boyunca batılılarla ilişki kurmaya başladığımız kuralların acımasız bir sopa figürü parodisi, en garip rol yapma oyunlarından biridir. Oyun, şehrin sakinleri, macera oyunu-tipi keşif ve bulmaca çözme ile dolu dolu sohbetler barındırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir