Redmi 8, 9 Ekim’de Hindistan’da piyasaya sürülecek.

Güncelleme 4 Ekim 2019 (05:30: ET): Xiaomi’nin Hindistan MD’sı ve Küresel Başkan Yardımcısı Manu Kumar Jain, tweet’te şirketin 9 Ekim’de Hindistan’da Redmi 8‘i piyasaya süreceğini doğruladı. Ayrıca amiral gemisi kalitesinde bir Sony kamera sensörü ve telefonda büyük bir batarya sattı.

Görebileceğiniz gibi, Jain, Redmi 8’deki kamera sensörünün genellikle 20.000 Rs (~ 281 $) telefonunda bulunabilecek bir sensör olduğunu söylüyor. Sensörden gerçekten emin değiliz, ancak yeni piyasaya sürülen Redmi 8A’da da görülen 12MP Sony IMX363 olabilir. Ayrıca, 48 MP kameralı Redmi 8’in Pro modelinin de olabileceğine inanılıyor. Bu durumda, Xiaomi Redmi Note 7 Pro’da bulunan bir Sony IMX586 sensörünü kullanabilirdi.

Redmi 8’in Snapdragon 439 okta çekirdekli işlemciyi paketleyeceğini gösteriyor. Ekran çözünürlüğü 720 x 1.520 piksel olarak ayarlanmış. Telefon ayrıca 3GB RAM, bir Adreno 505 GPU ve Android 9 Pie ile listelenmiştir.

Redmi 8’in lansman günü, 9 Ekim’de Hindistan’ın Diwali kutlamalarının başlamasından birkaç hafta önce gerçekleşti. Açıkçası, bunun Redmi 8 olup olmadığını kesin olarak bilmenin yolu yok. Ancak talep ve grafikteki sekiz ince değil göz önüne alındığında, oldukça güvenli bir varsayımdır.

Elimizdeki diğer tek tahmin, bu cihazın söylentili Redmi 8A Pro olabileceği yönünde. Tarihsel olarak, Xiaomi Pro sürümlerini yayınlamıyor.

Atanan cihazın Redmi 8, 8A Pro mu yoksa her ikisi mi olduğunu öğreneceğiz. Redmi hayranları ne olursa olsun gelecek haftaki açılış etkinliği için heyecanlanmalı. Xiaomi sık sık sürprizler yayıyor ve zaman zaman yeni ürün akışları başlatıyor, bu yüzden etkinlikte başka neleri açığa çıkaracağını kim bilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir