Steam Cloud Gaming, Valve’ın Google Stadia’ya meydan okuma planı olabilir

Valve, Google Stadia’nın beğenisine rakip olmak için kendi oyun yayın hizmeti üzerinde çalışıyor olabilir, en azından bazı web sitesi kodlarında belirtilen referanslara başvuruyor.

Bir ‘Steam Cloud Gaming’ hizmetine yapılan atıf, Twitter’da Steam Veritabanı tarafından vurgulandı; bu, bir kod güncellemesinden bir ortak siteye yapıldığını belirtti.

Valve, ortak site kodu güncellemesine göre “Steam Cloud Gaming” üzerinde çalışıyor. Ortakların şartlarına bir zeyilname imzalamaları gerekecek. Bu Google Stadia’ya rakip olabilir mi?

Tweet’te belirtilen PCGamesN’in işaret ettiği gibi, GitHub’dan gelen detaylar Steam Games ortak portalıyla “signLatestCloudGamingAddendum” işlevi için yeni bir kod satırının tanıtıldığını gösteriyor.

Muhtemelen bu, Steam’e kaydolmalarını satan ve bulut oyun hizmetiyle ilgili yukarıda belirtilen eklerin kabul edilmeleri ile ilgili.

Tabii ki, bu sadece iddia edilen bir hizmetin tek bir ifadesidir ve bu nedenle bu keşifte kullanılabilecek kaynaklar miktarı oldukça sınırlıdır. Kesinlikle direkt inanmamalıyız ve bu tam bir oyun akış hizmeti dışında tamamen farklı bir şeye işaret edebilir.

Bununla birlikte, herkes kendi akış tekliflerini hazırlıyor gibi görünüyor (Google Stadia, Microsoft Project xCloud, PlayStation Now, Nvidia’da GeForce Now’a sahip), bu yüzden bariz bir hareket. Özellikle, eğer oyunun geleceği giderek daha çok, internet bağlantılarının kalitesi arttıkça akışa odaklanacaksa kaçınılmaz gibi görünüyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir