WhatsApp 2020’de bu telefonlarda çalışmayı bırakacak

WhatsApp 2020 ile sadece on yıl sürmekle kalmaz, birkaç mobil modelde WhatsApp kullanma olasılığı da kaybolur.

WhatsApp’ın artık desteklemeyeceği ana işletim sistemlerinin sürümlerini söyleyeceğiz. Bu, hem iPhone telefonlarını hem de Android’i ve hatta KaiOS’lu telefonları da etkilemektedir.

Android 2.3.7

WhatsApp, bu Android sürümünden geriye doğru, elveda diyor ve desteğini kaldırıyor. Bu şekilde, eğer bu özelliğe sahip bir mobil cihazımız varsa, WhatsApp’ı güncellediğimizde çalışmanın duracağını bilmemiz gerekir. Güncellemesek bile, WhatsApp işletim sistemini algılar ve bizi desteklemeyi bırakır.

iOS 8 ile iPhone

Apple’ın işletim sistemi zaten on üçüncü nesilden beri, işletim sisteminin iPad, özellikle de iPadOS için özel versiyonlarını piyasaya sürdü. Şimdi, iOS 9’lu bir iPhone’umuz varsa veya bundan önce bir iPhone’umuz varsa, 2020’de WhatsApp uygulamasına elveda diyeceğimizi bilmeliyiz, çünkü bu işletim sisteminin sürümünü algılayacaktır ve cep telefonumuzda hizmet vermeyi bırakacaktır. 

KaiOS 2.5.1

Bu makalenin başında söylediğimiz gibi, KaiOS adında bir işletim sistemi var. Bu, 4G bağlantısı, WiFi ve hatta GPS olasılığını ortadan kaldırmadan çok ucuz cep telefonları oluşturmanıza olanak sağlar. Şimdi, WhatsApp’ı KaiOS 2.5.1 veya daha önceki bir mobil cihazda kullanma olasılığı hiçbir şeye düşürülmedi çünkü uygulama 2020 yılında desteği ortadan kaldıracak.

Gösterdiğimiz 3 işletim sistemi WhatsApp’a olan desteğini kaybedecek. 1 Şubat’tan itibaren olması bekleniyor. Dolayısıyla, bu işletim sistemlerine sahip bir cep telefonunuz varsa, o teknolojinin kalıntısında WhatsApp’a elveda demeniz gerektiğini zaten biliyorsunuzdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir