Xiaomi akıllı saatlerinin yeni serisi: Amazfit GTS, Amazfit Stratos 3 ve Amazfit X

Amazfit GTS

İlk olarak göze Apple Watch’u hatırlatan kare bir tasarımla karşılaşıyoruz, bu tür spor odaklı akıllı saatlerin çoğunda olduğu gibi kendi kişiselleştirme menüsüne sahip.

Ekran bölümünde, inç başına 311 piksel yoğunluğunu elde ettiği 1.65 inç AMOLED panelini bizlere sunuyor. Bataryası 220 mAh olan bu saat, herhangi bir bağlantı etkinleştirilmeden, yalnızca saat modunda kullanıldığında 14 güne veya 46 güne kadar bir kullanım aralığı sunuyor.

Bağlantı bölümünde, Amazfit GTS mobil ödemeleri yapmak için Bluetooth 5.0 ve hatta NFC’yi getiriyor. Ek olarak, saatin spora odaklandığının kanıtı, kalp atış hızı sensörü, GPS, ivmeölçer ve BioTracker PPG ölçümü barındırmasıdır.

Amazfit saatlerinde her zaman olduğu gibi yazılım Xiaomi’ye ait ve bu modelde 12 farklı sporu tanıyabiliyor.

Amazfit GTS, firmaya göre su sıçramalarına korunuyor, ancak IP sertifikası yok. Metal olarak tasarlanan saat 6 farklı renge sahip olmak ile birlikte, 24.6 gram ağırlığa ve 3.25 X 36.25 X 9.4 mm boyutlarına sahiptir.

Amazfit GTS, şu anda Çin’de 899 yuan parası(732 TL) ile satılmaktadır.

Amazfit Stratos 3

Amazfit Stratos 3, Ekran konusunda LCD dairesel ekran bulundurmaktadır. 320 x 320 çözünürlüğe sahip olan cihaz 1,34 inçlik bir ekrana sahiptir.

Stratos 3’ün bataryası 300 mAh kapasiteye sahiptir ve lityum-iyondur. Akıllı tasarruf modunda ve sınırlı kullanımda 14 gün, normal kullanımda 7 güne kadar bir aralık sunmaktadır.

Amazfit Stratos 3’ün bağlanabilirliği GTS’den çok daha geniştir, çünkü mobil ödemeleri yapmak için Bluetooth 4.2, çift WiFi, NFC, GPS, Glonass, Beidou ve Galileo’ya sahiptir. Ayrıca BioTracker PP optik sensöre ek olarak bir kalp atış hızı sensörü, jiroskop, ivmeölçer, hava basıncı sensörü ve jeomanyetik sensör içerir.

Akıllı saatte, sistem ile birlikte 512 MB RAM ve 4 GB dahili depolama alanı bulunmaktadır, bu nedenle kullanılabilir alan yaklaşık 2 GB kalmaktadır.

Amazfit cihazlarının çoğunda olduğu gibi, yazılım kendi başına ve Stratos 3 için 19 farklı etkinliği ayırt edebiliyor. Ayrıca, akıllı telefonumuzu kullanmak zorunda kalmadan müziği kontrol edebilirsiniz. Stratos 3’ün klasik versiyonu 59.6 gram ağırlığa sahipken, Elite versiyonu 68.7 g‘dır.

Klasik versiyon için 1.299 yuan parası, yani yaklaşık 1.058 TL fiyatlandırılması bulunduruyor. Elite versiyon için ise 1.380 TL olarak belirlenmiştir.

Amazfit X

Son olarak, Xiaomi, Çinli firmanın alışkın olmadığı bir giyilebilir sunumu ile sürpriz yaptı. Samsung Gear Fit’e tasarım açısından çok benzer bir cihaz.

Bu Amazfit X, AMOLED teknolojisi ile oluşturulmuş 2,07 inçlik esnek bir ekran bulunuyor. Panel, inç başına 336 piksel yoğunluğuna ve 430 nit parlaklığa ulaşıyor. Batarya bilgisi henüz açıklanmadı.

Şimdilik yeni smartband hakkında çok az şey biliyoruz, sadece Amazfit 2020’de satışa sunulacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir