Xiaomi Mi CC9 Modelinde 32 MP Selfie Kamera ve 48 MP Sony Arka Kamera Bulunuyor.

2 Temmuz’daXiaomi Çin’de selfie odaklı CC9 serisi akıllı telefonların tanıtımını yapacak. Bugünün erken saatlerinde, Çin firması Mi CC9’un 32 megapiksel ön kamera ile geleceğini onaylamak için Weibo’da bir poster yayınladı. Ayrıca,Weibo yazısı, akıllı telefonun arkasında 48 megapiksellik bir Sony kamera sensörüne sahip olacağını doğruladı.

Xiaomi, Mi CC9 akıllı telefonunun özçekim özelliklerini göstermek için kadın çalışanlarının özçekim görüntülerini Weibo‘da paylaştı. Telefonun, handsfree özçekimleri çekmeyi mümkün kılacak bir işlevi olduğunu iddia etti. Mi CC9’un tanıtımlarında, Mi CC9 serisinin ürün müdürü olan Lao Wei de dahil olmak üzere kadınlar yer alıyor. Dolayısıyla, yaklaşmakta olan Mi CC9 ve CC9e’nin kadın kullanıcılara yönelik olabileceği tahmin ediliyor.

Xiaomi Mi CC9’un şirketin bugün onayladığı diğer bir özelliği de 48 megapiksellik bir Sony Ultra Clear kamera ile gelmesi. Şirket ayrıca, Sony lensi kullanılarak çekilen örnek bir resmi de paylaştı. Resmin sağ tarafı, yakınlaştırılmış kısmının da ayrıntılı olduğunu göstermiştir.

Şimdi Xiaomi Mi CC9 serisinin resmi lansmanının sadece bir hafta uzağında olduğu için, Çinli üreticinin bu hafta Mi CC9 ve Mi CC9e akıllı telefonları hakkında daha fazla bilgi yayınlaması bekleniyor. Mi CC9’un ekran parmak izi sensörü, Snapdragon 730, 8 GB‘a kadar RAM, 256 GB’a kadar depolama ve 27W hızlı şarj desteği ile 4.000mAh pil ile 6.2 inçlik bir AMOLED ekrana sahip olacağı tahmin edilmektedir. Mi CC9e, ekrandaki parmak izi okuyucusu Snapdragon 710, 8 GB’a kadar RAM, 128 GB’a kadar depolama alanı ve 18W hızlı şarj ile 3.500mAh pil ile 5.97 inç AMOLED ekranla gelebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir