YouTube Premium kullanıcıları artık videoları 1080p kalitesinde indirebiliyor

Daha yüksek çözünürlüklü çevrimdışı videolar

Her ay YouTube Premium üyeliği için para ödüyorsanız müjde: artık videolarınızı çevrimdışı oynatmak için 1080p çözünürlükte, önceki 720p sınırından bağımsız şekilde indirebilirsiniz.

Değişiklik ilk olarak Android Police tarafından tespit edildi, YouTube Premium kullanıcıları telefonlarına video kaydetmeye çalıştığında Full HD (1080p) seçeneği beliriyordu.

youtube premium ile ilgili görsel sonucu

Yine de seçeneği göremeyebilirsiniz – görünüşe göre bu özellik iOS ve Android için YouTube uygulamaları arasında yavaşça sunuluyor. İndirmeyi denemeden önce uygulamanın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun.

Reklamları hiçbir zaman izlememek zorunda kalmanın yanı sıra, çevrimdışı indirmeler YouTube Premium’un en iyi avantajlarından biridir ve farkı daha büyük ekranlı ve daha net ekranlı telefonlarda izleyebilmenizdir.

Piksel sayısı

Şubat ayına kadar YouTube’un indirmeler için maksimum çözünürlüğü yükseltmeyi planladığına dair söylentiler vardı, ama şimdi görünen o ki mühendisleri nihayet buna ulaştı.

Daha yüksek çözünürlüklü indirmeler elbette telefonda daha fazla alan kullanılması anlamına gelir, ancak çoğu insanın yapmaktan memnun olacağı bir takas. Henüz 4K videoları 4K çözünürlükte indirme seçeneği bulunmuyor.

youtube premium ile ilgili görsel sonucu

Görünüşe göre yeni ve geliştirilmiş yüksek kalite ayarı, YouTube Premium’un mevcut olduğu tüm pazarlarda ortaya çıkıyor, ancak henüz YouTube veya Google’dan resmi bir yorum yapılmadı.

Bir YouTube Premium aboneliği, Google Play Müzik’in yerini yavaş yavaş alan Spotify’ın rakibi olan YouTube Music’e de erişebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir