108 Megapiksel’e sahip kameralar önümüzdeki sene bizlerle olabilir

Bazılarına göre, akıllı telefonlardaki megapiksel sayısı kontrolden çıkmış gibi görünebilir, ancak tanınmış bir tipsterdan gelen bir tweet daha da öne çıkıyor. Ice Universe, gelecek yılın 10x optik zoom’lu 108 megapiksel kameralı bir telefonu getireceğini söyledi:

64 megapiksel kamera sensörlü akıllı telefonları görmeye başlıyoruz, ancak 108 megapiksel kameralı cep telefonuna atlamak, beklediğimiz eksponansiyel artışlara göre bile çok büyük bir atlama gibi görünüyor. Ancak tweet, oldukça şaibeli, çünkü böyle bir telefonda hangi akıllı telefon üreticisinin çalışıyor olduğunu söylemiyor.

Kullandığı görüntüdeki delikli ekran, Samsung’un üzerinde çalışabileceğini gösteriyor. Ancak Samsung, Infinity O ekranı üzerinden teknoloji ile kendine bir isim yapmış olmasına rağmen, delikli ekran kullanan tek akıllı telefon üreticisi değil. Ancak bazı teknoloji meraklıları, Note 10’un gerçekte nasıl göründüğünü öğrenmemizin üzerinden birkaç hafta geçmesine rağmen, resimdeki telefonun tweet’e ekli olan Galaxy Note 10 olabileceğini öne sürdüler.

Ice Universe, ipuçları ve sızıntılar söz konusu olduğunda inanılmaz bir geçmişe sahip olsa da, bu tweet, daha önce paylaştığı tweetlerin çoğundan çok daha genel bilgiler içeriyor. Yazılma şekli, akıllı telefonların gelecek yıl  108 megapiksel kamera sensörlerine sahip olması yaygın hale gelecekmiş gibi bir izlenim yaratıyor. Ancak tipik olarak, bunun gibi sükse yapacak özellikler yaygınlaşmadan önce bir veya iki firma tanıtımlarını yaparak bu gelişmeler üzerinde öncü olmak isteyeceklerdir. Samsung ilk 64 megapiksel kamera lensini piyasaya sürdü, bu yüzden bir sonraki megapiksel artış dalgasında öncülerden biri olmasını beklemek mantıklı görünüyor.

Bununla birlikte, Ice Universe, 108 megapiksel kameralı bir telefonun gelecek yıl gerçek olabileceğini öneren en son kişi ancak tek kişi değil. Credit Suisse analistleri, bu yılın başlarında, 65 megapiksel lensin bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürüleceğini ve 108 megapiksel sensörlerin gelecek yıl piyasaya sürüleceğini belirten bir tahminte bulundu.

Mart ayında bir Qualcomm yöneticisi, My Smart Price (GSMArena aracılığıyla) teknik bloguna 64 megapiksellik ve hatta 100 megapiksellik olan lenslerin bu yıl sonra piyasaya sunulacağını söyledi. Bu tarih Credit Suisse’nin tahmini ile aynı tarihlere denk geliyor. Bu diğer iki kaynaktan gelen raporlar, Ice Universe’in 108 megapiksel kameralı cep telefonu hakkında tweet atmasını, özellikle de söylentileri ve sızıntıları rapor etme konusundaki sağlam geçmişi dikkate alındığında, daha az olağanüstü görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir