2019 en iyi online bulut depolama sistemleri

İşletmeler ve tüketiciler, şirket içi yerel depolama donanımı yerine bulut tabanlı depolama çözümlerine giderek daha fazla güvenli olduklarını düşünmekte.

Amazon, 13 yıl önce S3 (Basit Depolama Hizmeti) ile çevrimiçi depolamayı popülerleştiğinden beri, Google verileri, yalnızca “Bulut Depolama” için olan ilginin son on yılda 40 kat arttığını gösteriyor. Öyle ki, insanlar daha az sıklıkla “çevrimiçi depolama alanı” olarak adlandırıyor.

Dışarıdaki bulut depolama sağlayıcılarının çokluğu göz önüne alındığında, verilerinizi güvende tutarken, az miktarda düşük maliyetli depolama ve bant genişliği sunacak bir sağlayıcı akıllıca seçilmelidir.

Bu liste, bulut depolama için en iyi seçtiklerimizi temsil ediyor: çoğu, zor kazanılmış parayı teslim etmeden önce, sizin için doğru olup olmadıklarını görmenizi sağlayan ücretsiz bir deneme sunuyor.

İş kullanıcılarının, gereksinimlerinin ne olduğunu ve aynı zamanda hizmet kalitesinin, tüketici isteklerinden önemli ölçüde farklılık göstermesi muhtemel olduğu hususlarını dikkatlice düşünmeleri gerektirecek.

1. IDrive

Ağ sürücülerini kapsayacak şekilde genişletilen depolama çözümü

+  Kullanımı kolay

+  Güvenli

idrive cloud storage ile ilgili görsel sonucu

IDrive, ağ sürücülerindeki dosyalar dahil olmak üzere dosyalarınızın sürekli senkronizasyonunu sağlar. Web arayüzü, dosyaları e-posta, Facebook ve Twitter üzerinden paylaşmayı destekler. Temkinli kullanıcılar, bilgisayarınızdan silinen dosyaların sunucudan otomatik olarak silinmediğini duymaktan memnuniyet duyacaklardır; bu nedenle, kazayla önemli bir şeyi kaldırma riski daha azdır. Hesabınıza yedeklenmiş tüm dosyaların 30’a kadar sürümü saklanır.

Unutulmaması gereken bir başka şey de, BT yöneticilerinin, merkezi bir pano aracılığıyla tüm bağlı bilgisayarları için yedekleme / geri yükleme, ayarları yönetme ve daha fazlasını yapmalarını sağlayan IDrive Thin Client uygulamasına erişebilmeleridir.

Fotoğraflar için, tüm aygıtlarınızda senkronize etmenin yanı sıra bunları otomatik olarak düzenlemenize yardımcı olan temiz bir yüz tanıma özelliğine sahip olabilirsiniz. IDrive ayrıca, tüm verilerinizi kaybederseniz, tüm yedeklenmiş dosyalarınızın hızlı bir şekilde geri yüklenmesini sağlayan fiziksel bir sabit disk sürücüsü gönderen IDrive Express’i de sunar.

2. pCloud

Büyük medya dosyalarını depolayanlar için ideal

Satın alınabilir

Zarif ve sezgisel arayüz

+  Kullanımı kolay

pCloud ile ilgili görsel sonucu

Bazı bant genişliği sınırları olsa da, yükleyebileceğiniz dosyaların boyutunda bir sınır yoktur, bu nedenle büyük ortam dosyalarını pCloud ile senkronize etmekten çekinmeyin. Servis tüm masaüstü ve mobil platformlar için geçerlidir – kullanıcılar web sitesi aracılığıyla da giriş yapabilirler. Şirketin kendisi İsviçre’de güçlü gizlilik yasalarına sahiptir ve pCloud Crypto’nun bireysel dosyaları şifrelerle kilitlemesi (ve kilidini açması) için ayda 4,99 $ ödeyebilirsiniz.

Unutmayın ki ömür boyu abonelik sunan çok az sayıda bulut hizmetinden biri. İkincisi 30 günlük çöp geçmişi ve sınırsız uzaktan yükleme trafiği (sadece dosyanın URL’sine ihtiyacınız var); – indirme ağındaki trafikte beklendiği gibi – sınırlıdır: Premium paket için 500 GB ve Premium Plus paket için 2 TB.

 

3. Zoolz

Güçlü bir zeminle kurulmuş bulut oynatıcı

Hibrit yedekleme

Dosya türü değiştirme

+  Çok uygun

Zoolz ile ilgili görsel sonucu

Hem kişisel kullanım hem de iş dağıtımı için Zoolz Cloud Backup hakkında beğenebileceğiniz birçok şey var. Mükemmel web yönetimi seçenekleri ile takip edilmesi kolay bir arayüz ve bulut işlemlerini yerel harici depolama ile birleştirme olanağı sunar.

İngiltere merkezli bu şirket, Amazon’un Glacier altyapısını, rekabetçi fiyat / performans oranı sunmak için rakiplerinden çok daha ucuz fiyatlarla sunuyor. On yıldan fazla bir süredir üç milyon kullanıcıya 20PB veri depolandı.

 

4. Degoo

İyi mobil uygulamaya sahip

Çok uygun

Degoo ile ilgili görsel sonucu

İsveçli marka, ultra rekabetçi bulut depolama pazarında kendine bir yer edinmeyi başarabilmiş durumda.

Sadece iki teklifle, 15 milyondan fazla kullanıcıyı çekmeyi başardı – tahmini olarak her gün 20.000 kişi Degoo’ya katılıyor. Depolanan dosyaları şifreleyen ve dört farklı kıtada dağıtan dünya çapında sayılı bulut depolama şirketlerinden biridir. Ayrıca, Google oturum açma yoluyla iki faktörlü kimlik doğrulamayı da destekler.

 

5. Mega

Güvenlik için premium seçenek 

Kullanımı kolay arayüz

+  Son derece cömert ücretsiz teklif

+  Senkronizasyon istemcisi açık kaynaklı

mega cloud storage ile ilgili görsel sonucu

Delicesine cömertçe ücretsiz ve basit bir sürükle ve bırak arayüzü ile, Yeni Zelanda merkezli Mega bulut depolama ağırlarından biridir. İstemcileri masaüstü makineleriyle senkronize etmenin yanı sıra dosya ve fotoğraf yüklemenize olanak tanıyan kullanışlı bir mobil uygulaması var.

Mega, bulutta depolanan tüm verilerin, firmanın sunucularına ulaşmadan önce cihazınızda şifreli olduğunu iddia eder. Şirket kaynak kodunu senkronizasyon istemcisine yayınladığından, uzmanlar güvenlik açığı olup olmadığını kontrol edebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir