2019 Yaz Sezonu En İyi Ücretsiz Anti-Virüs Programları

Herkese merhaba, bu yazın en iyi ücretsiz anti-virüs programlarını sizler için derledik. Anti-virüs programlarına herkes bütçe ayıramıyor ancak hepimizin bilgisayarı ve içindeki veriler kendi için önemli ve bunları kaybetmek istemeyiz. Peki bunları korumak için hangi program(lar)ı tercih etmeliyiz? Gelin listemize göz atalım.

Kaspersky Free Antivirus 4.5/5

Kaspersky Lab, ücretsiz bir versiyonu olduğunu çok fazla duyurmuyor ve bulması oldukça zor. Ancak bedava olan en iyi antivirüs programlarından biridir. Kötü yanı ise anlaşılması oldukça zor olan bir arayüzü vardır.

Kaspersky Free Antivirus’e 4.5 / 5 vermememizin tek nedeni, ekstra özellik sunmamasıdır.

Bitdefender Antivirus Free Edition 4/5

Kaspersky gibi, Bitdefender Antivirus Free Edition da temel özelliklerden başka bir şey sunmuyor ve kötü niyetli kötü amaçlı yazılım algılamalarına biraz daha yatkınsa da kötü amaçlı yazılım koruması aynı derecede iyidir. Taramaları Kaspersky’den daha hafiftir, ancak daha az seçenek sunar – bir tarama zamanlayamazsınız.

Avast Free Antivirus 3.5/5

Avast Free Antivirus’deki kötü amaçlı yazılım koruması, en baştan aşağı bir üründür, bir parola yöneticisi, güçlendirilmiş bir tarayıcı ve ağ tarayıcısı da dahil olmak üzere ücretsiz bir virüsten koruma programı için en iyi ek ürün çeşitliliğine sahiptir. Program ayrıca özelleştirilebilir ve Avast’ın VPN servisine sınırlı erişim sunuyor. Ancak testlerimizde oldukça ağır bir sistem yüküne neden oldu.

Microsoft Windows Defender 3.5/5

Microsoft’un yerleşik antivirüs yazılımı nihayet büyük liglere ulaştı. Windows Defender, kötü amaçlı yazılım korumasında Bitdefender veya Kaspersky’yi yenemez, ancak küçük bir sistem performansı etkisi ve tüm tarayıcılar için ebeveyn denetimleri ve koruma dahil olmak üzere şaşırtıcı sayıda ekstra özellik sunarken, diğer ücretsiz antivirüs ürünlerine karşı da kendini tutar. İlk kez, birincil virüsten koruma çözümünüz olarak Windows Defender’ı kullanmanızı öneriyoruz.

AVG Antivirus Free 3/5

AVG, çok daha hafif bir sistem performansı etkisine sahipken, olağanüstü kötü amaçlı yazılım algılama motorunu kullanıyorsa, Avast’ın nezaketini paylaşıyor. Ancak AVG AntiVirus Free, Avast Free Antivirus’ten çok daha az kullanışlı ek özelliğe sahiptir. İyi haber şu ki AVG’nin geniş kişiselleştirme seçenekleri ve dosya öğütücüsü hala mevcut; Kötü haber şu ki, AVG’yi Windows Defender üzerine seçmek için zorlayıcı bir neden yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir